Ölen askerin kimliği 63 yıl sonra belirlendi

Kore Savaşı'nda öldürülen Amerikan askerinin cesedi, 63 yıl sonra kimlik tespiti yapılarak evine gönderildi.

Ölen askerin kimliği 63 yıl sonra belirlendi
Ölen askerin kimliği 63 yıl sonra belirlendi
GİRİŞ 17.10.2013 20:49 GÜNCELLEME 17.10.2013 20:49

Norman Dufresne adlı askerin kız kardeşi Claire Weber ve yeğeni Al Guillemette, ''Onun dönüşü, ailesinin 63 yıllık dualarına bir cevaptır'' dedi.

Amerikan televizyon kanalı Foxnews'te yer alan bir habere göre, Kore Savaşı'nda hayatını kaybeden Amerikan askerinin kimliği 63 yıl aradan sonra belirlendi. Teknolojideki yeni gelişmeler sayesinde, 1950 yılında yaşanan bir çarpışmanın ardından adı kayıp listesinde yer alan Çavuş Dufresne'nin kimliği tespit edildi.

Dufresne'nin cesedi 1951 yılında bulunmuş ancak o günün şartlarında kimlik tespiti yapılamamıştı.

"AİLESİNİN 63 YILLIK DUALARINA BİR CEVAP"

Amerikalı çavuşun cenazesini doğduğu Boston şehrinde, yakınları ile yüzlerce kişi karşıladı. Dufresne'nin kız kardeşi Claire Weber ve yeğeni Al Guillemette ise şaşkınlık veren gelişmeyi, "Onun dönüşü, ailesinin 63 yıllık dualarına bir cevaptır" dedi.

Weber, "Her anma gününde, her doğum gününde, bütün tatillerde daima onun için dua ettik. Annem ve babam her gün onun geri geleceğini umut ederek dua etti" diye konuştu.

Boston'un Logan Havalimanı'nda resmi törenle karşılanan Çavuş Norman Dufresne'nin cenazesi, Leominster Gazileri Merkezi'nde düzenlenecek askeri törenin ardından toprağa verilecek.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
63 yıl sonra ceset
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Polisin belindeki  silahı alıp tetiğe bastı (27 Şubat 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)
Regaip gecesi neler yapmalı, nasıl ibadet etmeliyiz?