Trump'tan Merkel'e Türkiye dersi

Trump, "Türkiye bizi mültecilerle tehdit ediyor" diyen Almanya Başbakanı'na, "Onlar birçok AB ülkesinden fazla üzerlerine düşeni yaptı" sözleriyle cevap vererek, konuyu kapattı!

 • GİRİŞ20.03.2017 07:21
 • GÜNCELLEME20.03.2017 23:25
Alman basını Merkel'i yerden yere vurdu

ABD'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Almanya Başbakanı Angela Merkel, Amerikan Başkanı Donald Trump'la Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği basına kapalı görüşmenin detayları ortaya çıktı. Akşam'ın Beyaz Saray'dan elde ettiği bilgilere göre, Merkel'in ABD Başkanı Trump'a Türkiye'yi de şikayet ettiği öğrenildi.

KONU SİZİN BİLDİĞİNİZ GİBİ DEĞİL

Basına kapalı bir saat gerçekleştirilen toplantıda, "Türkiye bizi ve Avrupa'yı göçmenlerle tehdit ediyor. Son dönemlerde gerilim yaşıyoruz" diyen Merkel'e Trump'ın "Türkiye, göçmenler konusunda tüm Avrupa ülkelerinden daha çok taviz verdi. Tablo sizin bildiğiniz gibi değil" sözleri ile neye uğradığını şaşırdı. Trump'ın cevabı karşısında şaşkınlığa dönen Merkel'in konuyu kapatarak, iki ülke ilişkilerinden bahsetti.

ŞANSÖLYE'YE SOĞUK DUŞ

ABD Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray'daki görüşmede Almanya Başbakanı Angela Merkel'in elini sıkmaması, Amerikan kamuoyu ve medyasında günün en çok tartışılan konularından biri olmuştu. Merkel'i Beyaz Saray'da ilk kez ağırlayan Trump'ın, Merkel'in elini sıkmaması ikili buluşmaya damgasını vurmuştu. Muhabirlerin, iki liderin tokalaşmasını istemesi üzerine Merkel'in Trump'a dönerek, "El sıkışalım mı?" sorusuna Trump karşılık vermemişti.

Yorumlar103

 • gurbetci 11 ay önce Şikayet Et
  Merkel o yobazi yola getirir merak etmeyin Merkel Kurnaz siyasetcidir
  Cevapla
 • amedli kürt 1 yıl önce Şikayet Et
  kafire güvenmem
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • yucel 11 ay önce Şikayet Et
  allahına kurban
 • makif 1 yıl önce Şikayet Et
  agzına sağlık kardeşim benim ..
  Toplam 3 beğeni
 • DELİBEY 1 yıl önce Şikayet Et
  Farkındaysanız sanki kızgın iki insandan biriymiş gibi trump hiç kafasını merkölyeye çevirmiyor, hiç sallamıyor, acayip bi durum... aynı şey Ellah muhafaza bizim başımıza geleydi bu içerideki muhalifler neler yazarlardı dimi... işte kan meselesi...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Gurbetci54 1 yıl önce Şikayet Et
  hep numara gavur gavurun dostudur
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • can 1 yıl önce Şikayet Et
  adamın bu özelliğini seviyorum :)
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat