Kampanya başlattılar! 'Türkiye'ye F-35 verilmesin'

Yunan Amerikan Liderlik Konseyi F-35 savaş uçaklarının Türkiye'ye verilmemesi için Washington’da kampanya başlattı.

GİRİŞ 12.02.2018 11:59 GÜNCELLEME 12.02.2018 12:30
Bu Habere 159 Yorum Yapılmış

Yunan Amerikan Liderlik Konseyi (HALC) ve Amerika Ermeni Milli Komitesi (ANCA), Türkiye’nin bu yıl teslim almaya başlayacağı F-35 savaş uçaklarının verilmemesi için Washington’da kampanya başlattı.
 
ABD Senatörlerini ziyaret eden Yunan ve Ermeni lobisi, Türkiye’nin Yunanistan, Kıbrıs, Suriye, Ermenistan ve İsrail konusunda NATO ve müttefikleri ile ters düştüğüne dikkat çekti. Senatörlere verilen bilgide ayrıca Türkiye’nin Rusya ve İran’a da F-35 teknolojisi hakkında bilgi ‘sızdırabileceği’ iddialarına da yer verildi.

 

Kokpit Aero'nun haberine göre, geçen yıl Dışişleri Komisyonu üyesi David Cicilline Türkiye’ye F-35 satışının durdurulması için öneride bulunmuş ancak House Rules Committee, önerinin dikkate alınmasını engellemişti.

 

YAZDIR
YORUMLAR 159
 • suat 1 yıl önce Şikayet Et
  Vermeyin vermeyin Bizde gider SU serisi RUS uçağı alırız.
  Cevapla
 • Terazi 1 yıl önce Şikayet Et
  bu f35'ler için ortalık yerde yazılıp çiziliyor... hala dizaynlarının oturmadığı, hala sorunlu sistemlerinin olduğu, hala bütün sistemlerin uyumlu bir şekilde çalışmadığı, maliyetinin hala çoooook pahalı olduğu, bakım ve onarım masraflarının ise çoooooooook daha pahalı olduğu, bir saatlik uçuş bedelinin dünyalar para tuttuğu, yüzyılın fiyaskosu olduğu falan filan.. ellerinde patlamış bi işi bize aslında dibine kadar kakalamak için can atarlar ama sanki pek kıymetli bi şeymiş de vermek istemiyorlarmış gibi davranıyorlar.
  Cevapla
 • türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeter şu yunan tohumlarından dır dır gelmesi sıktı artık. Açalım kapıları hem ekonomik hemde manevi psikolojiye girsinler. onlara yeter şimdilik sesleri kesilir.
  Cevapla
 • ottoman 1 yıl önce Şikayet Et
  tfx ler geliyor o zaman ne diyecekler avrupaya urettirmeyinmi
  Cevapla
 • gresunlu 1 yıl önce Şikayet Et
  yunanistan bitmis haliyle ab ye guveniyor hodri meydan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Karar hukuki yorumlar siyasi
Kayyum sonrası HDP'den iç şavaş çağrısı! CHP'den destek