Yunanistan'dan son dakika Türkiye açıklaması!

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, "Silahlı kuvvetlerimizin iki mensubunun serbest kalması Türk makamları tarafından yapılan temel bir hukuki işlem. Biz inanıyoruz ki, bu karar ile yeni bir süreç başlıyor" dedi.

Yunanistan'dan son dakika Türkiye açıklaması!
Yunanistan'dan son dakika Türkiye açıklaması!
GİRİŞ 15.08.2018 15:38 GÜNCELLEME 15.08.2018 15:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis PavlopulosTürkiye'de tutuklu yargılanan iki Yunan askerin tahliye edilmesinin "mutluluk verici bir gelişme" olarak değerlendirdi.

Pavlopulos, Yunanların ikinci büyük dini bayramı olan Meryem Ana'nın yıl dönümüyle ilgili kutlamalar için gittiği Karpathos Adası'nda yaptığı konuşmada, Edirne'de askeri bölgede yakalandıktan sonra tutuklu yargılanan Yunan ordusuna mensup iki askerin tahliye edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

 

Bu yılki Meryem Ana Bayramı'nın, 2 Yunan askerin tahliye edilmesine denk geldiğinin altını çizen Pavlopulos, "Meryem Ana'nın ölüm yıl dönümü bayramının silahlı kuvvetlerimizin iki mensubu Dimitris Kuklacis ve Aggelos Mitredotis'in serbest bırakılmasına denk geldiğini vurgulamadan edemem. Bu vesileyle, bu mutlu gelişmenin Türk makamları tarafından yapılan temel bir hukuki işlem olduğunu bir kez daha vurguluyorum. Bu, aynı zamanda, Türkiye'nin, her zaman bu yönde hareket ettiğini fiilen kanıtlayan, Yunanistan ile dostluk ve iyi komşuluk atmosferini sağlayabilmesi için bundan sonra izleyebileceği ve izlemesi gereken yolu gösteriyor" diye konuştu.

"İNANIYORUZ Kİ YENİ BİR SÜREÇ BAŞLIYOR"

Pavlopulos, Yunanların Türk halkının sorunlarını bildiğini ve dayanışma içerisinde olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: "Çünkü biz Yunanlar, Türk halkının sorunlarını biliyoruz. Onlar da zor anlar yaşıyor, biz bunu biliyoruz ve bizim dayanışmamızdan daha fazlasını bulamayacaktır. Yeter ki, bizim samimiyetimize ve dostluğumuza inansınlar. İlk olarak biz inanıyoruz ki, bu karar ile yeni bir süreç başlıyor."

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • bender bey 1 yıl önce Şikayet Et
  biz herzaman dostuz amma siz deyilsiniz . deyişseniz iyi olur eminim
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Komşu çok şükürler olsun ki biz,TC olarak hiçde öyle zorda falan değiliz.Unutmayınız kii TC şuanda tam 8-9 tane yunanistan kadar devasa sorunların üstesinden gelmeyi başardı,başarmayada devam edecek.Başarmak zorundayız.Bu nedenle siz 10 milyonluk ülke öncelikle bizim dostluğumuza,samimiyetimize inanmanız daha uygun olacaktır.
  Cevapla
 • Demoxy 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye insanlık dersi veriyor ama bu dersten anca insan olan anlar..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son Dakika: Ruhani'den namaz sırasında şok hareket! Herkes dondu kaldı
Rahşan Ecevit'in bilinmeyen fotoğrafları