Trump'a tehdit: Saldırırlarsa yerle bir ederiz!

Tahran'daki Kurban Bayramı Namazı hutbelerinde konuşan Ayetullah Ahmed Hatemi, "Bize saldırırlarsa İsrail'i yerle bir ederiz." diyerek ABD Başkanı Trump'ı tehdit etti.

Trump'a tehdit: Saldırırlarsa yerle bir ederiz!
Trump'a tehdit: Saldırırlarsa yerle bir ederiz!
GİRİŞ 22.08.2018 14:01 GÜNCELLEME 22.08.2018 14:01
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

İran'dan ABD'ye sert bir uyarı geldi. Tahran'daki Kurban Bayramı Namazı hutbelerinde konuşan Ayetullah Ahmed Hatemi, ABD'nin İran karşıtı politikalarını sert dille eleştirerek İran'a saldırılması durumunda İsrail'i "yerle bir edeceklerini" söyledi.

"BİZE SALDIRMAYA ÇALIŞIRLARSA..."

 

 

Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi ülkedeki son gelişmeleri değerlendirerek, ABD'nin İran karşıtı politikalarını eleştirdi. Mehr News'a göre, Hatemi şunları söyledi:

"ABD, İran milletine en ufak şekilde bile zarar vermeye kalkarsa rezil olacağını iyi bilmeli. Onlar İran karşıtı her çeşit saldırının beraberinde getireceği maliyetin sadece kendileriyle sınırlı olmayıp bölgedeki müttefikleri yani Siyonist Rejim'i de kapsayacağını anlamalılar; bize saldırmaya çalışırlarsa bu rejimi yerle bir ederiz."

"TRUMP YALAN SÖYLÜYOR"

Ahmed Hatemi, ABD'nin tüm başkanlarının İran ile müzakere yapmayı amaçladıklarını ancak hepsinin başarısız kaldığını belirtirken de "Onların bu rüyası kursaklarında kalacak" dedi.

Hatemi şöyle devam etti:

"ABD Başkanı Trump şimdiye dek 8 kere İran ile müzakere yapma talebinde bulunmuştur ancak yalan söyleyerek bunu inkar ediyor. Siz yalancısınız, nükleer anlaşmayı çiğneyip ortadan kaldırdınız zira füze meselesiyle bölgesel konuları yeni müzakerelerde ele almak istiyordunuz."

Hatemi, "ABD müzakerelerde diktatörlük yapma peşinde; bizim her istediğimizi kabul edin diyorlar fakat İslami düzen bu tür isteklerin karşısında şimdiye dek dimdik durduğu gibi bundan sonra da boyun eğmeyecek" dedi. 

YAZDIR
YORUMLAR 90
 • bitlisli 8 ay önce Şikayet Et
  görduk 20 askerını suriyede öldurdü oyle havlamakla olmaz bu işler
  Cevapla
 • memoli 8 ay önce Şikayet Et
  iranin daha ben hic bir zalime karsi dik durdugunu görmedim ,hep müslümanlari ezmistir
  Cevapla
 • memoli 8 ay önce Şikayet Et
  iran hakinda fazla yorum yapmiyorum yahudilerin tam kendisileridir samimi degilerdir
  Cevapla
 • İsimsiz 8 ay önce Şikayet Et
  Hepsi yalan blöf
  Cevapla
 • Mümin 8 ay önce Şikayet Et
  ses var görüntü yok .IRAN nasil bir siyaset icinde?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İki şehirden kan donduran haber: 8 ölü çok sayıda yaralı!
Dünya siyasetçilerinin bu hallerini tanıyabilecek misiniz?