Pompeo Afganistan'da: Askerleri çekmeye hazırız!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD ile Taliban arasında devam eden barış görüşmelerinde ilerleme kaydedildiğini söyledi.

Pompeo Afganistan'da: Askerleri çekmeye hazırız!
Pompeo Afganistan'da: Askerleri çekmeye hazırız!
GİRİŞ 26.06.2019 13:43 GÜNCELLEME 26.06.2019 13:43
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Afganistan'ın başkenti Kabil'e gerçekleştirdiği ziyareti sırasında, ABD'nin Kabil Büyükelçiliğinde basın toplantısı yapan Pompeo, ülkesinin Afganistan'daki askerlerini çekmeye hazır olduğunu belirtti.

 

 

ABD'nin, Afganistan'daki tüm sorunları müzakere masasına yatıracağını ifade eden Pompeo, bu nedenle Taliban'ı doğrudan Afgan makamlarıyla görüşmeye ikna etmek için çabaladıklarını bildirdi.

Pompeo, "Taliban ile barış görüşmelerinde ilerleme kaydedildi. Önümüzdeki 3 ay içerisinde uzlaşma sağlanması bekleniyor." dedi.

 

 

ABD ile Taliban arasında yapılan tüm görüşmelerle ilgili Afgan hükümetinin bilgilendirildiğini dile getiren Pompeo, barış görüşmelerinde hiçbir konunun gizli tutulmadığının altını çizdi.

PAKİSTAN'A DESTEK ÇAĞRISI

Pompeo, Pakistan'ın Afganistan'da barışın tesisi için destek verme zamanının geldiğini vurguladı.

Bölge barışı için Pakistan'ın önemli rolünün olduğuna dikkati çeken Pompeo, Pakistan'dan bu konuda her türlü desteği beklediklerini kaydetti.

Pompeo, "Taliban ile barış olursa bölge ülkelerin tümünün yararına olacaktır. İran da şunu anlamalı ki Afganistan'da barış sürecini engellemeye çalışmak kendilerinin yararına olmayacaktır." diye konuştu.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
trump khan
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • vanli 7 ay önce Şikayet Et
  Dori soyluyon suriyedende cekiyordinuz conileri gunde yirmibes kez yalan soyleyen bir insana inanilirmi
  Cevapla
 • İzzet 7 ay önce Şikayet Et
  Allah u ekber. Bu Allahın yardımı öncelikle.sonrada mücahidlerin gücü ve izzeti. Bu kafirler silahtan ve cihaddan başka birşey den anlamazlar. Nasıl alçaldıklarını ve aciz düştüklerini gördük.
  Cevapla
 • Cengiz 7 ay önce Şikayet Et
  ABD yine manipülasyon yapıyor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Milyonlarca kitapla dolu Millet Kütüphanesi'den ilk fotoğraflar
Siyasetin daha önce görmediğiniz arşiv fotoğrafları