Brexit büyüme görünümü için risk oluşturuyor!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkış sürecinin İrlanda'nın büyüme görünümü için dış risk oluşturduğunu bildirdi.

Brexit büyüme görünümü için risk oluşturuyor!
Brexit büyüme görünümü için risk oluşturuyor!
GİRİŞ 14.08.2019 13:49 GÜNCELLEME 14.08.2019 13:50

Moody's'ten yapılan açıklamada, ''İrlanda'nın ekonomik görünümü uluslararası şirketlere ev sahipliği yapması ve rekabetçi kazanımlarıyla güçlü durumda. İngiltere’nin AB’den çıkışı, iki ülkenin ticaret ilişkileri açısından İrlanda'nın büyümesine ilişkin en büyük dış riski oluşturuyor.'' ifadelerine yer verildi.

 

 

İrlanda'nın Brexit sürecinden kaynaklı risklere maruz kaldığı belirtilen açıklamada, küresel çapta gümrük vergilerindeki değişimin ve küresel ticaretteki yavaşlamanın da İrlanda ekonomisi üzerinde baskı oluşturduğu kaydedildi.  

Öte yandan açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Moody's Başkan Yardımcısı Sarah Carlson ise, ''İrlanda’da kamu finansmanı ekonomik toparlanma ile birlikte hızla toparlandı. Özel sektör de borç seviyesini azalttı. Bankacılık sektörü de artık hükümet için acil bir yükümlülük değil.'' değerlendirmesinde bulundu.

 

 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ingiltere CSS
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Suriye'de son dakika gelişme: Muhalifler Halep'ten çekildi
Hangi ülkede, ne kadar nükleer silah var