Kadınlar erkeklere imamlık yapıp başı açık şekilde namaz kıldırdı

Müslüman vatandaşlarına dejenere edilmiş İslâm’ı empozeye çalışan Fransa, ülkedeki İslâm Konseyi’ni pasifize etmeyi amaçlıyor. Bu çerçevede, Almanya’daki gibi kadınlar ve erkeklerin birlikte namaz kıldığı, kadınların imamlık yapabileceği "liberal cami" açıldı ve ilk namaz kılındı. Fransa’nın uygulamayı hayata geçirmeden önce Alman İslâmı teorisyenlerinden fikir aldığı ortaya çıktı.

GİRİŞ 10.09.2019 10:16 GÜNCELLEME 10.09.2019 13:42
Bu Habere 352 Yorum Yapılmış

Avrupa’da 5,7 milyon kişi ile Müslüman nüfusu en fazla olan ülkelerin başında gelen Fransa, ülkesindeki Müslüman sayısının artmasından endişe ediyor. Bu nedenle Fransa, Müslümanları temsil eden sivil toplum kuruluşlarını bypass edip, "Fransız İslâmı"nı empoze ediyor. Bunun son örneği başkent Paris’te Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un desteği ile açılan ve kadın ile erkeklerin birlikte namaz kılabileceği cami oldu.

 

 

AMAÇ KONSEYİ PASİFİZE ETMEK

İslâm Konseyi’ni pasifize etmeyi hedefleyen Fransa "Liberal İslâm" projesi ile kadınlar ve erkeklerin aynı yerde namaz kılmasını ve kadınların imam olmasını amaçlıyor. Almanya’nın başkenti Berlin’de de benzer bir cami açılmıştı. Paris’teki cami ile uygulama Fransa'ya sıçramış oldu. Anne-Sophie Monsinay ve Eva Janadin isminde iki kadının kendilerini caminin imamı ilan ettikleri belirtildi. Fransa’nın, uygulamaya geçmeden önce Alman İslâmı dizayncılarından akıl aldığı ortaya çıktı. Almanya’nın Fransa Büyükelçisi Dr. Nicolaus-Meyer Landrut "Alman İslâmı"nın dizayncılarının başında gelen Alman İslâm Konferansı Koordinatörü ve Federal Alman İçişleri Bakanı Müsteşarı Dr. Marcus Kerber, Müslüman Kadınlar Sosyal Hizmetleri Derneği Başkanı Ayten Kılıçarslan, Almanya Aşağı Saksonya Müslümanları Birliği kurucularından Avni Altıner, Osnabrück Üniversitesi öğretim üyesi Rauf Ceylan, Al Hambra Toplum Derneği üyesi Nimet Şeker, Alman İslâm Konferansı üyesi Ömer Kuntich, Psikolog Ahmad Mansour’u Paris’e davet etti. Birkaç ay önce Paris’teki Alman Büyükelçilik Rezidansında gerçekleşen görüşmede Marcus Kerber Alman İslâm Konferansı’nın gelişim süreci ve Alman İslâm Konferansının aktüel ağırlık verdiği nokta ve konular hakkında bilgi verdi.

 

 

Fransızların akıl hocaları Almanlar....

İSLÂMI AVRUPALILAŞTIRMAK İSTİYORLARMIŞ!

Toplantıya katılanlara Almanya’da Müslümanların aktüel durumları hakkında sorular soruldu. "İslâm’ı nasıl tahrip ve tahrif ederek Avrupalılaştırabiliriz?" konusunun tartışıldığı öğrenildi.

İLK NAMAZI BAŞI AÇIK BİR ŞEKİLDE KILDIRDILAR

Yıllar önce Müslüman olan Eva Janadin ve Anne-Sophie Monsinay, Fransa'nın başkenti Paris’te kadınlar ve erkeklerin yer aldığı bir cemaate namaz kıldırdı. 

Fransız haber ajansı AFP muhabiri, kiralanan bir odada yapılan ibadet sırasında kadınlar ve erkeklerin karışık saf tuttuğunu, kadın imamların aralarında başörtülülerin de olduğu gruba başları açık halde imamlık yaptığını aktardı.

İbadet sırasında kayda alınan görüntülerde Kur’an-ı Kerim’in seccadelerin üzerine konduğu görüldü.

Le Parisien’in haberine göre Ann-Sophie Monsinay, hayata geçirdikleri uygulamaya itirazların geldiğini ancak "cesaretlerinin tehditlerden üstün olduğunu" söyledi.

Kadın imamlardan Janadin ise "Modernitenin başarısını benimsemiş bir Fransız İslam’ını inşa etmeye katkı sunuyoruz" dedi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ, INDEPENDENT TÜRKÇE
YORUMLAR 352
 • Mahmut 6 ay önce Şikayet Et
  Önce kendi kiliselerinde, vaaz veren erkek papazlar yerine kadınları vaaz versin, Kiliselerinde kadınları aiyin yaptırsın. Bir görelim dini yozlaştırmak neymiş. Kendi akıllarınca islam kurallarını değiştirmeye çalışmak. Ancak yaptılarında kendileri boğulacak.
  Cevapla
 • Kadir 6 ay önce Şikayet Et
  Küfür tek millettir
  Cevapla
 • Süleyman 6 ay önce Şikayet Et
  İslam güneştir güneş sen gözüne kapattın diye güneş sönecek değil. Kıldığın namaz namaz olmadıktan sonra kılsan ne olur kılmasan ne olur.
  Cevapla
 • Mustafa 6 ay önce Şikayet Et
  Kadinlarla karisik namaz kilinan yere sadece sapik olan erkekler gider.
  Cevapla
 • Yılmaz ismet 6 ay önce Şikayet Et
  kesinlikle islam dini deyil uydurma bir din maksatlari farkli . lanet olsun tuzak kuranlara
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li Veli Ağbaba'nın korona iftirası elinde patladı! İBB'den skandal hata
Tarihe bir de bu karelerle bakın!