İslam düşmanlığında sınır tanımadı! O yazara soruşturma açıldı

Fransa’da sık sık polemik oluşturan ve İslam düşmanlığı ile tanınan yazar Eric Zemmour hakkında soruşturma açıldı. Yazar hakkında “ayrımcılığa teşvik ve kamuya açık hakaret” soruşturması başlatıldı.

İslam düşmanlığında sınır tanımadı! O yazara soruşturma açıldı
İslam düşmanlığında sınır tanımadı! O yazara soruşturma açıldı
GİRİŞ 01.10.2019 17:19 GÜNCELLEME 01.10.2019 17:19
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Sık sık aşırı sağcıların etkinliklerine katılan ve ırkçıların desteğini toplayan polemik yazar Eric Zemmour hakkında Paris Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Zemmour İslam ve göçle alakalı “ayrımcılığa teşvik eden ve kamuya açık hakaret içeren sözler sarf etmek"le suçlanıyor. 

 

 

Aşırı sağ partisi Ulusal Birleşme (RN) lideri Marine Le Pen’in siyasetçi yeğeni Marion Marechal Le Pen ile birlikte Cumartesi günü TV’de canlı yayınlanan “Sağın Kongresi” etkinliğinde konuşma yapan Zemmour’un İslam ve göç temalı konuşmalar yaptığı öğrenildi. 

Fransız LCI kanalında canlı verilen konuşmasında ayrımcılığa teşvik edici sözler olduğu ve kamuya açık şekilde bazı etnik ve dini gruplara yönelik hakaret oluşturacak ifadeleri bulunduğu öğrenilen Zemmour hakkında başlatılan soruşturmanın İnsanlara Karşı Suçlarla Micadele birimi BEDP’ye teslim edildiği bildirildi. 

 

 

Öte yandan, daha önce birçok kez İslam karşıtı sözleri sebebiyle hakkında soruşturma açılmış Zemmour’un konuşmasını veren LCI kanalının özür bildirisi yayınladığı öğrenildi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • ugur gurbetci 6 ay önce Şikayet Et
    kendisi sadece yahudi değil siyonist ve tamamen Islam düşmanı birisi, yani faşist biri ama Tüm kanallarda çıkardı , davetler eksik olmaz ve herşeyi burnunu sokar.
    Cevapla
  • mert 6 ay önce Şikayet Et
    kendisi yahudi baska bir insanlikmi bekliyeceksiniz elbettte hayir
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fransa doktorlar için halktan maske topluyor
Herkes farkında... 12 yıllık süreç bitti! Resmen ekonomide yeni döneme girildi