Sınav öncesi ve sonrası ailelere önemli mesaj

Sınav öncesi ve sonrasında çocukların ve gençlerin en çok ihtiyaç duyduğu nedir?

Sınav öncesi ve sonrası ailelere önemli mesaj
Sınav öncesi ve sonrası ailelere önemli mesaj
GİRİŞ 23.06.2015 09:27 GÜNCELLEME 23.06.2015 09:27

En rahat görünen insanlar bile sınava girecekleri zaman kaygılanabilirler. Özellikle bu dönemde söylenenleri olumsuz anlamaya çok daha meyilli olurlar. Peki sınav öncesi ve sonrasında çocukların ve gençlerin en çok ihtiyaç duyduğu nedir? Elbette ailelerinin onlara sağlayacağı destek.
 
İşte bu konudaki hassasiyete dikkat çekmeyi amaçlayan İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ceren Acartürk, öğrencilere ve ailelerine yardımcı olacak önemli bilgiler veriyor. İstanbul Şehir Üniversitesi’nin katkılarıyla hayat bulan bilgilendirici videolar, sadece sınav öncesi değil sınav sonrası ve sonuçların açıklanması aşamasında da dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında ailelere ipuçları veriyor.

Sınava giren gençlerin aileleri ve yakınları bu dönemde sarfedeceği her sözcüğün çocuklarının hayatlarının şekillenmesi ve kendilerini doğru inşa edebilmeleri için son derece önemli olduğunun altını çizen Acartürk, onların bu sıkıntılı dönemlerinde yanlarında olduğunu hissettirmek ve olumlu yönlendirmeler yaparak çocuklarının başarılarına katkıda bulunmak konusunda değerli bilgiler veriyor.
 
Evinde sınav kaygısı ve stresi yaşayan her aileye ulaşmasının önemli olduğu konu ile ilgili videolar İstanbul Şehir Üniversitesi Youtube Kanalı’ndan da izlenebilir.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN>>>

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
Ülker sınav stresi
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
New York tüm ülkeleri geride bıraktı! Rekor sayıda ölümler
Dünya koronavirüse odaklanmışken ABD ve Kürt partilerin desteğiyle Irak'ta büyük değişim