Anadolu Üniversitesi açıköğretim sınavları ertelendi mi?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Sistemi bünyesinde yer alan Açıköğretim Fakültesi, İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi sınavları için belirlenen tarihlerde erteleme veya iptal kararı alınmadığı bildirildi.

Anadolu Üniversitesi açıköğretim sınavları ertelendi mi?
Anadolu Üniversitesi açıköğretim sınavları ertelendi mi?
GİRİŞ 13.03.2020 23:26 GÜNCELLEME 13.03.2020 23:55
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında alınan kararlar doğrultusunda, üniversitelerin 16 Mart Pazartesi gününden itibaren 3 hafta boyunca tatil edileceğinin duyurulduğu ve bu duyuru sonrasında bazı basın yayın organlarında Açıköğretim Fakültesi sınavlarının ertelendiğine dair haberlerin yer aldığı kaydedildi.

 

 

Birçok köklü medya kuruluşu tarafından da yayımlanan bu haberlerin eksik ve yanlış bilgilere dayandığı, doğru bilginin resmi makamlardan teyit edilmediğinin anlaşıldığı ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi bünyesinde yer alan Açıköğretim Fakültesi, İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi sınavlarının tarihleri hakkında erteleme veya iptal şeklinde bir karar alınmamıştır. Gerçeği yansıtmayan bu haberlere itibar edilmemesi ve açıköğretim sınavları ile ilgili olarak Anadolu Üniversitesinin resmi makamlarından yapılacak açıklamaların takip edilmesi gerekmektedir. 

 

 

Anadolu Üniversitesi ilk andan itibaren Yükseköğretim Kurumu (YÖK) kararları doğrultusunda herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için tüm organlarıyla gerekli tüm tedbirleri almış, doğru, şeffaf ve hızlı bir şekilde öğrencilerini bilgilendirmeye devam etmektedir."

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Endişeli 3 hafta önce Şikayet Et
  Sonuçta sınavda sınıf ortamında olacak 30 40 kişi bir arada virüs etkisi devam ederken vizelerin online olması en doğrusu olur.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  Açık Öğretim sınavları ile ilgili de kesinlikle erteleme kararı alınması gerekiyor bu olağanüstü durumda.
  Cevapla
 • Okuyorum ben 3 hafta önce Şikayet Et
  Neden iptal değil sınav günü vaka sayısı 100 ila 1000 arası olursa ne olcak. Bir sınıf içinde 30 40 kişi var. İlk sınavları online yapılması lazım. İkinciye bakarız
  Cevapla
 • KIRIMLI 3 hafta önce Şikayet Et
  Çok doğru.Risk küresel ama AÖF ün umrunda bile değil. ???!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Herkes son durumunu merak ediyordu! İngiltere'den Boris Johnson açıklaması
Koronavirüsün en büyük silahı: Görünmez vaka