Levent Kırca'dan tüyler ürperten sözler

Gezi Parkı eylemlerinin ikinci gününde Londra'da İşçi Partisi'nin etkinliğine katılan sanatçı Levent Kırca'nın sarfettiği sözler 'bukadar da olmaz' dedirtti.

GİRİŞ 25.06.2013 21:53 GÜNCELLEME 26.06.2013 10:50

Eylemin ikinci gününde Taksim meydanının göstericilere bırakılmasıyla coşan Kırca'nın bir sonraki hedefi çok konuşulacak. Polisin Taksim meydanındaki barikatları kaldırmasını zafer çığlıkları içinde duyuran Kırca, bir sonraki planı böyle anlatmış:

"Şu ana kadar bu hiç konuşulmadı ama bir iki gün içinde Silivri'de, Hasdal'da, Sincan'da yurtseverler hapishaneleri boşaltacaktlar, Atatürk'ün askerleri dışarı çıkacak."

CEZAEVLERİNİ BOŞALTACAKLAR

Gezi Parkı sürecinde yaşananlar uzun süre unutulmayacak. Çevre hassasiyetiyle başlayan süreç bir anda iktidara karşı bir operasyona dönüştü. İşte eylemlerin ikinci gününde sahneye çıkan sanatçı Levent Kırca, polisin Taksim meydanını göstericilere bırakmasını adeta kendinden geçercesine duyuruyor. Haberi oradaki kalabalığa duyurduktan sonra bir sonraki çılgın hamleyi açıklıyor. Kırca, göstericilerin Ergenekon sanıklarını ve tutuklu generallerin bulunduğu cezaevlerini basıp sanıkları dışarı çıkaracaklarını söylüyor.

Cep telefonuyla çekilen görüntülerde megafonu eline alan Kırca, Londra'da açık alanda etrafındaki kalabalığa böyle sesleniyor:

İSTANBUL TÜRK HALKI TARAFINDAN ELE GEÇİRİLMİŞ DURUMDA

"Ben Londra'ya İşçi Partisi'nin düzenlediği organizasyonla yarın akşam oyun oynamaya geldim. Geldiğimde dün gece duydum ki Türkiye'de Türk halkı ayaklanmış. Cumhuriyet için Atatürk için Türk halkı ayaklanmış durumda. Şu anda az önce yönettiğim Ulusal Kanal'dan edindiğim bilgilere göre İstanbul Türk halkı tarafından ele geçirilmiş durumda. İstanbul'da sadece Atatürkçüler ve cumhuriyetçiler var.

TÜRK HALKI YENİDEN TÜRKİYE'Yİ ELE GEÇİRECEK

Şu anda Taksim meydanı tamamiyle cumhuriyetçilere açılmış. Polis barikatları kaldırmış ve geri çekilmiş durumda. Ancak herşeyi başaran Kurtuluş Savaşı'nı başarıp düşmanı denize döken Mustafa Kemal'in askeri olan Türk halkı bu kadarla elbetteki yetinmeyecek. Türk halkı Türkiye'yi tekrar ele geçirecek ve cumhuriyet ilelebet payidar olacaktır.

YURTSEVERLER İKİ GÜN İÇİNDE SİLİVRİ, HASDAL VE SİNCAN'I BOŞALTACAK

Şu ana kadar bu hiç konuşulmadı ama bir iki gün içinde Silivri'de, Hasdal'da, Sincan'da yurtseverler hapishaneleri boşaltacaklar, Atatürk'ün askerleri dışarı çıkacak.

"BEN BU İŞLERE ÖLÜMÜNE GİRDİM ARKADAŞLAR"

Ne mutlu bana ki bu eylemlerin içinde birebir yer aldım. Cumhuriyetçi olarak bir sanatçı olarak görev aldım. Çok az sayıda olan sanatçılardan bir tanesiyim. Ben bu işlere ölümüne girdim arkadaşlar. Ölmek var dönmek yok. Ne mutlu Türküm diyene

YORUMLAR 128
 • mustafa 4 yıl önce Şikayet Et
  UTANIYORUM. aziz cumhuriyetimizin sizin gibi seviyesiz bir sanatçı sahiplenmesine ihtiyacı yok. Cumhuriyet kelimesini o sarhoş ağzına alıp kirletme. Önce sağlam bir kafanın nasıl olacağını cumhuriyetin kurucusu Kemal den öğren. Atatürk hayatta olsa huzurundan ilk defedeceği çakma sanatçı sen olurdun hiç şüphen olmasın
  Cevapla
 • İsmetullah üler 4 yıl önce Şikayet Et
  Silivri bile çok. Silivri bile çok.Moskova kabul etseydi oraya göndermek lazım dı.Ne yazık Putin de kabul etmez haddini aşanları
  Cevapla
 • İsmetullah üler 4 yıl önce Şikayet Et
  haddini bil. haydi oradan,kimsin sen çapulcu....haddini bil. ne konuştuğunu bilmiyorsun.
  Cevapla
 • esat hayaloğlu 4 yıl önce Şikayet Et
  silivride bir kişilik yer ayırın. vatan hainleri için mekan lazım, bir kişi daha dostlarını özlemiş
  Cevapla
 • yağlıdereli 4 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyemizin ve türk milletinin mallarını yakıp yıkmak vatanseverlik mi?. Size çapulcu demek en büyük iltifat. Halkın otobüslerini mağazalarını yakın vatansever olun. Böyle nasipsizlere küfür etmek şeytana küfür etmek gibi. lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı diye... Şeytanın hizmetkarları,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Abdullah Gül yorumu!
24 Haziran öncesi vatandaşa "seçim tuzağı"