Mert Aydın cinayetinde tüyler ürperten detay!

9 yaşındaki Mert'i hunharca öldüren katil zanlısı Balk, askerdeyken tecavüze uğradığını itiraf etti. Balk'ın ifadesi adeta kan dondurdu.

Mert Aydın cinayetinde tüyler ürperten detay!
Mert Aydın cinayetinde tüyler ürperten detay!
GİRİŞ 13.04.2014 09:19 GÜNCELLEME 13.04.2014 09:58

Kars'ta 9 yaşındaki Mert Aydın'ı öldüren zanlı yakalanırken, tüyler ürperten olay tüm detaylarıyla aydınlatıldı. Zanlı 23 yaşındaki Aykut Balk, Kars'ta ailesiyle birlikte oto galerisi işletiyordu. Çocuğa cinsel taciz, kız kaçırma ve hırsızlık gibi suçlardan sabıkası bulunan Balk, Mert'in babası Yolcu Aydın'dan cep telefonu alıp ona da galerisinden bir Otomobil satmıştı. Taraflar bu ticari alışverişlerden birbirlerini tanıyordu. Olay günü yemek götürdüğü babasından 3.5 lira alan Mert, cep telefonu dükkânından çıkıp karşıya geçerek çiğ köfte satın aldı. Saat 14.30'da Digor Caddesi'ne geldiğinde Aykut Balk ile karşılaştı. Mert'i eve götürme vaadiyle aracına bindiren Balk, daha sonra gezdirme bahanesiyle Karadağ mevkisine götürdü. Burada Mert'e cep telefonunu verip fotoğraflarını çektiren Balk, küçük çocuğa tecavüz etti ve boğarak öldürdü. Cesedi çöplüğe atan Balk, saat 16.30 sıralarında geri dönüp aracını temizledi. Ardından da Erzurum'a kaçtı. Mert'e çektirdiği fotoğrafları da Facebook'a koydu.

ANKARA'DAN ÖZEL EKİP GELDİ

Balk'tan haber alamayan babası ve amcası emniyete kayıp başvurusunda bulundu. Parası biten Balk, Kars'a döndü. Kayıp başvurusunu öğrenince emniyete giderek, 'Erzurum'a çalışmaya gitmiştim. Geri döndüm" dedi. Balk'ın sabıka kayıtlarını inceleyen polis, cinsel taciz, kız kaçırma ve hırsızlıktan kaydı bulunduğunu görünce araştırmaya başladı. Balk'tan örnek alıp DNA testine gönderen polis, bir yandan tüm MOBESE ve güvenlik kameralarını yeniden incelemeye aldı. Mert'in zanlı Balk'ın, kırmızı renkli aracına bindiğini tespit etti. DNA örnekleri de uyuşunca önceki akşam saat 19.00 sıralarında gözaltına alınan Balk, sorguda suçunu itiraf etti. İnfial yaratmaması için önceki gece Erzurum'a götürülen Balk, tutuklanarak cezaevine kondu. Kars Valisi Eyüp Tepe, cinayeti 25 MOBESE ve 20 işyeri kamerasını inceleyerek çözdüklerini belirtti. Cinayeti çözmek için Ankara'daki özel ekiple birlikte Kars polisi, MOBESE, DNA Kriminal ekip, görgü şahidi bulma ekibi olmak üzere bir çok alana dağıldığını da söyleyen Vali Tepe "Çarşamba Mert'ten alınan DNA örneklerini Ankara'ya gönderdik. Perşembe sonuçları geldi. Katil zanlısı pedofili hastası. Daha önceden de küçük bir çocuğa cinsel tacizden sabıkası var. Ailesini de bilgilendirip can güvenlikleri açısından şehirden uzaklaştırdık. Pazartesi günü herkes çocuklarını rahatlıkla okuluna gönderebilecek" dedi. Emniyet Müdürü Ercan Çakmak da "Mert'i arabaya aldıktan sonra 2 saat 40 dakika içinde menfur olayı gerçekleştirmiş" dedi.

'ASKERDE TECAVÜZE UĞRADIM'

Zanlı Aykut Balk, soruşturmayı yürüten savcıya olayla ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu. Zanlı ifadesinde, 'O gün Mert'i eve götürmek için aracıma aldım. Yolda araba kullanmak istedi. Ona bir süre arabayı sürdürdüm. Daha sonra olayın yaşandığı bölgeye gittik. Nasıl yaptım bilmiyorum, tecavüz ettim. Olay ortaya çıkmasın diye öldürdüm" dedi. Sorgu sırasında katil zanlısının kendi iddiasına göre daha önce yaşadığı bir sırrı da ortaya çıktı. Daha önce böyle bir şey yapmadığını kaydeden zanlı Balk, "Ama askerdeyken üç askerin tecavüzüne uğradım. Utancımdan kimseye anlatamadım" itirafında bulundu. Erzurum E Tipi Cezaevi'ne gönderilen zanlı, 'can güvenliği' gerekçesiyle kameralı özel koğuşa konuldu.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • ARAF49 4 yıl önce Şikayet Et
  idam haktır . böyle aşağılık mahlukata idam haktır. idamı asarak değil çocuğun ailesinin elinden olmalı. 50 defa gebertse yine bu acı bitmez, ama bir nebze rahatlatır. bu aşağılık mahlukatı hapiste beslemek bile günahtır
  Cevapla
 • mehmet ay 4 yıl önce Şikayet Et
  bu insan olamaz. mertin çektiği fotoğraflarıda fcebook tann paylşmış Allah belanı versin
  Cevapla
 • Ruhi Kara 4 yıl önce Şikayet Et
  ASIN . Lam mim demeden asılmalı Bu cezalar caydırıcı olmadıkça olmaz olmaz olmazz
  Cevapla
 • nizam-ı cedit 4 yıl önce Şikayet Et
  idam konusunda özellikle kısas ayetlerine baktım, yorumları okudum.. daha önce bu konuda çok yeterli bir bilgim yoktu, çok farkında değildim açıkçası. bu nedenle idam konusundaki yorumlarım farklı anlaşıldı. burada hem tecavüz hem haksız öldürme var bu nedenle kan davası da söz konusu olmuştur. bu kişilerin idamı dinimizce caiz durumda. bu konuda bir şüphem kalmadı. benim zaten karşı çıktığım Mısır örneğinde yaşanması muhtemel idamlardı. buradaki durumla tabi ki benzerlik kurulamaz. birbirinden tamamen farklı olaylardır. ancak sadece tecavüz olsaydı bunun idamı dinimizce ne olurdu bunun yorumunu da benden laflarını esirgemeyen arkadaşlara soruyorum.
  Cevapla
 • mustafa yavuz 4 yıl önce Şikayet Et
  ah aaaah derhal idam edilmeli. pedafoli imiş ve saireymiş. bunlar hikaye.. hikaye ama hakimlerimizden bazıları bu tür saçmalıklara itibar ediyor sosyolog psikolog kesiliyor. bu zalim ve alçak adama verecekleri ceza ağırlaştırılmış müebbet hapis. pedafoliden indirim,mahkemedeki iyi halinden indirim, vesaire vesaire derken bir de gazara af çıkıverirse aramıza döner ve bu aşşağılık işlere devam eder.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
3. Havalimanına ilk uçak indi! Tarihi kareler
Erdoğan açıkladı: 35 kritik terörist öldürüldü!