Skandal karar! Erol Olçok'un avukatına soruşturma

Erol Olçok ve oğlu A. Tayyip Olçok’un da aralarında bulunduğu 15 Temmuz şehit ve gazilerinin avukatı Uğur Güven’e, duruşmada darbecileri ‘katil’ dediği için soruşturma açıldı.

 • GİRİŞ13.01.2018 07:09
 • GÜNCELLEME13.01.2018 17:28
Skandal karar! Erol Olçok'un avukatına soruşturma

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 9-10-11 Ekim 2017'deki duruşmalarında, çapraz sorguları yapılan erlerden biri, diğer sanırları işaret ederek, 'Bu katiller bana baskı yaptı!', 'Sen ateş etmezsen ben senin kafana sıkarım', 'Bu hainler bu şerefsizler' gibi sözler söyledi. Erler, asıl suçluların kendilerine zorla ateş ettiren komutanlarının olduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar ile gazilerin avukatı Uğur Güven, söz aldı ve az önce konuşan ere, 'Hangi şerefsiz hain?' ve 'Bu katilleri teşhis edebilir misin?' sorularını yöneltti.

DARBECİ KATİLLERİN AVUKATLARI ŞİKAYET ETTİ

Darbeci askerlerin avukatları Meliha Utku, Ayça Çiçek Heper, Duygu Nur Ermantaş, Kübra Aydın, Zerrin Duralı, Damla Sarıoğlu ve Ömer Çiftçi, Güven'i İstanbul Barosu'na şikayet etti. Sanık avukatları, şikayet dilekçesinde Güven'in, sanıklara ithafen 'Bu katilleri teşhis edebilir misin?' sorunu sorarak masumiyet karinesini ihlal ettiğini savundu. Avukatlar, duruşmalara barodan denetçi atanmasını, Uğur Güven hakkında da işlem yapılmasını istedi.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Güven hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Soruşturmadan derin bir üzüntü duyduğu belirten Uğur Güven, Baro Başkanlığı'na verdiği savunmasında, "Sanık erlere sorduğum iki soru da maddi gerçeğin ortaya çıkarılmasına hizmetten ibarettir" dedi.

Kenan Kıran - Sabah

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar49

 • adil 1 hafta önce Şikayet Et
  davalar bittikten sonra avukat kılıklı militanların yakasına yapışmak lazım.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • bülent 1 hafta önce Şikayet Et
  bu soruşturmayı açan kim yahu,
  Cevapla
 • H.B.V. 1 hafta önce Şikayet Et
  Sınırları zorluyorlar artık!!! Sabrımız taşacak!!! Darbe seviciler akıllarını başlarına alsınlar! ..sonrası iyi olmayacak!!
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Aziz ALTINTAŞ 1 hafta önce Şikayet Et
  Asıl hata o hainlere savunma hakkı verenlerdedir ama o baronun başkanı yaptığı terbiyesizlikten ötürü derhal işten alınmalı ve yargılanmalıdır hem darbe yapmaya çalışacaklar birde hakk iddasında bulunacaklar varmı böyle yağma şeyy onlar bırakın savunmayı derhal idam edilmeliler
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ortadirek şaban 1 hafta önce Şikayet Et
  derler kardeşim bizki bu fetö çocuğu katilleri asmayıp besliyoruz derler... devletini tümden kraliçeye verecek olan bu teröristlerden bu katillerden herşey beklenir...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat