Seçim sonrası PKK'dan CHP'ye talimat!: Açık açık ilan edin

Terör örgütü PKK elebaşı Duran Kalkan, CHP’nin HDP desteğiyle kazandığını söylerken işbirliğinin daha ileriye taşınmasını istedi. Kalkan, “HDP ve CHP’nin ittifakı daha fazla geliştirip alternatif yönetim örgütlemesi gerekir. Sandıkta halklar, toplum, emekçiler bir araya geldi. CHP yöneticileri bu gerçeği iyi görmeliler” dedi.

Seçim sonrası PKK'dan CHP'ye talimat!: Açık açık ilan edin
Seçim sonrası PKK'dan CHP'ye talimat!: Açık açık ilan edin
GİRİŞ 23.04.2019 09:44 GÜNCELLEME 23.04.2019 09:44
Bu Habere 107 Yorum Yapılmış

Terör örgütü PKK’nın elebaşı Duran Kalkan CHP-HDP ittifakının devam etmesi çağrısında bulundu. Terör örgütünün yayın organına konuşan Kalkan, CHP’nin ‘bu sonuçları HDP’nin gücü-desteği ile aldığını” ve sorumluluğunu bilmesi gerektiğini ifade ederek “HDP ve CHP’nin ittifakı daha fazla geliştirip alternatif yönetim örgütlemesi gerekir. HDP, CHP’de dahil tüm güçleri birleştirmeli ve Tayyip Erdoğan yönetiminin istifasını istemeli” dedi.

 

 

SANDIKTA BİR ARAYA GELDİK

CHP ve HDP ilişkilerinin bir adım öteye taşınması gerektiğini kaydeden PKK’lı Kalkan, “Sandıkta halklar, toplum, emekçiler bir araya geldi. Sayın CHP yöneticileri bu gerçeği iyi görmeliler. Mevcut durum çok geri bir durumdur. Bu durum AK Parti-MHP’ye güç, umut, saldırı için cesaret veriyor” şeklinde konuştu.

 

 

‘İTTİFAKI AÇIKTAN YAP’ ÇAĞRISI

PKK’lı Kalkan şu ifadelerle de CHP’yi HDP ile yaptığı ittifakı açık açık ilan etmeye çağırdı: “Örneğin CHP Türkiye’nin sorunlarına, Kürt sorununa ne diyor? Niye HDP ile ittifak yapmıyor? HDP’nin marazı mı var? Yasalara göre kurulmuş bir parti, Türkiye’nin her yerinden oy alıyor. Mevcut CHP yönetiminin HDP karşısındaki tutumu gerçekten Tayyip Erdoğan yönetimine en büyük gücü veren bir tutumdur. O halde ya bu yönetim değişecek, ya kendi politikalarını değiştirecek. Mevcut CHP yönetiminin de bu işte sorumluluğu çok fazladır. İkisinin de gerçek durumu açığa çıktı. Derler ya takke düştü kel göründü. Gerçekten maskeler düştü, her şey görüldü.”

PARALEL BELEDİYE KURMA ÖNERİSİ

Haklarındaki KHK kararları nedeniyle mazbata alamayan HDP’li başkanları alternatif yönetimler kurmaya çağıran Kalkan, şöyle devam etti: “Toplum AKP’li tayfayı belediye başkanı diye, yönetim diye kabul etmemelidir. Madem yüzde 75 almış, yüzde 75 örgütlenmeli, kendi seçtiği başkanı yönetim olarak işletmelidir. Bunlar belediye binasına el koyunca toplum itaat etmemeli, belediyede kendi yönetimini kurmalı, o belediye binasında olmuyorsa başka bir bina bulmalı, kendi kendini fiili olarak orada yönetmeli. Seçilen belediye başkanları da eskisi gibi gidemezler. Halk da kendi yönetimini faşizme teslim edemez, yönetimine sahip çıkmalı, savunmalı, mücadele etmelidir.”

KAYNAK: YENİŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 107
 • Yusuf66 3 ay önce Şikayet Et
  Sade dağda terörist aramaya gerek yok meclisde kaynıyor ne hallere geldik
  Cevapla
 • Bremenli 3 ay önce Şikayet Et
  yorumlara bakiyorumda malesef acinacak halimize güküyorum bunlarin teröris oldugunu oy verenler bilmiyormu halk sucludur siz nasilsaniz basiniza da öyle biri gelir
  Cevapla
 • murat 3 ay önce Şikayet Et
  zaten bu seçimlerde sandık da gönül brliği yaptınız zaten ileri ki dönemde eş başkanlık var bu bilmeyen yok zaten ama bizim ülkücü geçinenler ve saadetliler bir türlü anlamadılar işin aslı işlerine gelmesi diyelim
  Cevapla
 • Efem 3 ay önce Şikayet Et
  Bu ittifaka oy veren İP ve SP'li seçmenlere de yazıklar olsun. Safınız pkk safıdır..
  Cevapla
 • Denizli 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın kılıçdaroğlu hdp ile ittifak hdp'yi koltuk değneği yapmak koltuk değneğini nin bedelini illaki PKK almak isteyecek bu vatan da onlara söz hakkı vermeyin hain hain dir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP yine algı operasyonuna başladı!
19 Ağustos Günün Önemli Gelişmeleri