Erdoğan'dan peş peşe flaş açıklamalar! S-400, seçim anketleri...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı gazetecilerle bir araya geldi. Erdoğan, "S-400 konusu bitmiştir, yaptırımlara ihtimal vermiyorum" dedi.

Erdoğan'dan peş peşe flaş açıklamalar! S-400, seçim anketleri...
Erdoğan'dan peş peşe flaş açıklamalar! S-400, seçim anketleri...
GİRİŞ 20.06.2019 15:03 GÜNCELLEME 20.06.2019 16:21
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Haziran İstanbul seçimine yönelik anketlerle ilgili olarak, "Seçim anketlerinde manipülasyon var. Sipariş üzerine yapılıyor. Pazar günkü sonuçlar esas anketler" dedi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'deki uluslararası basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda önemli mesajlar verdi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

(S-400 alımı) S-400 işi bitti, temmuzun ilk bölümünde gelecek. Öyle zannediyorum ki önümüzdeki ayin ilk 15'’inde falan teslimatlar başlayacaktır. Bunların teslimatları başladığı andan itibaren nerelere yerleştirileceği TSK'mız tarafından belirlenmiştir. Yerleştirmek suretiyle süreci devam ettireceğiz.

''SEÇİMDEN ÇIKACAK NETİCE KABULÜMÜZ OLACAKTIR''

(Seçim anketleri) Seçim anketlerinde manipülasyon var. Sipariş üzerine yapılıyor. Asıl anket pazar günü yapılacak; sizlere de en ideal neticeyi verecektir. Sizin bir şeyi görmenizi istiyorum. 31 Mart’ta yapılan seçimlerde İstanbul’da AK Parti 39 belediyenin 25’ini almıştır. Bunun yanında Meclis’in kahir ekseriyetini kazanmıştır, komisyonların tamamı AK Parti'dedir. Başkan vekilliklerinin tamamı. Ortada bir topal ördek vardır. Şimdi bir seçime gidiliyor. Pazar günü yapılacak seçimde de netice tüm netliğiyle ortaya çıkacak ve nihai karar o akşam verilecektir. Çıkacak netice bizim zaten kabulümüz olacaktır.

 

 

''İBB'DE YOLSUZLUK VAR DİYORSAN YARGIYA TAŞIRSIN''

(İBB'de israf iddaları) Bu şahsın (Ekrem İmamoğlu) söylediklerinin çoğu yalan. İsrafın olduğu bir İstanbul belediyesinde geldiğimiz noktaya kesinlikle gelinemezdi. Bunların hiçbirini kendisinin ispat etme gücü imkanı yok. Zerre kadar dürüstlüğü varsa eğer israf yolsuzluk varsa, bir kere grevi kötüye kullanmak başlığı altında belediye başkanlarının üstünde Demokles’in kılıcı vardır. Bizim belediyecilik anlayışımızda ne yolsuzluk ne israf olamaz. Bu İstanbul benim görev yaptığım zamanda 8.5milyondu, şu anda 15.5 milyon. Bu kadar yatırımlar yapılıyor. Bunların yapıldığı İstanbul’da 29 milyardan bahsediliyor. Ki bunun 5 milyarı 5 seneye dağılıyor. Varsa yolsuzluk bunun götürüleceği yer neresidir, yargıdır. Partin var. Bunu yargıya taşısın. 

''BU DÜRÜSTLÜK DEĞİL''

(Sayıştay raporu tartışması) Sayıştay açıklama yaptı. Şimdi bu kişi bir defa yalancıdır. Yalancılığını birçok konuda ispat ettik. En son çıktıkları TV programında, önce moderatörle görüşme yapıyor, sonra da aldığı bilgilerle beraber çıkıyor. Programda yan tarafındaki kutular içinde bütün bilgileri taşıyan kartonlar ve soru sorulduğu anda hemen yanındaki kutucuklardan oradan çekiyor. Onu alıyor ve göstermeye başlıyor. Bu dürüstlük değil, tamamen yalana dayalı kampanyayı yürüten kişiyi İstanbul gibi bir yere faydalı olamaz.

Zaten İstanbul’da Meclis AK Parti'de, 39 belediyenin 25’i AK Parti'de, komisyonların tamamı AK Parti'de, böyle bir şey zaten yapması da bunun mümkün olmayacak. Vatandaşım benim inanıyorum ki bu gerçekleri gördü ve görerek bunun değerlendirmesini buna göre yapacak ve neticesinde Binalı Yıldırım bey tecrübesi deneyimi, her şeyiyle bu kişiyle mukayese edilmeyecek ağırlıktadır. 

''ABD'NİN BİR ÜLKEYİ NATO'DAN ÇIKARMA YETKİSİ YOK''

NATO ve yaptırımlar konusunda ise Amerika'nın herhangi bir NATO ülkesi üyeyi çıkarma yetkisi olmadığını söyleyen Erdoğan Amerika'nın bu yaptırımlar konusunda çok daha hassas davranması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin NATO'nun en önemli ve en güçlü ülkelerinden biri olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "NATO içindeki şu ana kadar yaptığı bütün uygulamarıyla NATO'nun bu kadar dayanışmacı ülkesini yaptırımlara tabii tuttuğu zaman Amerika bunu çok iyi düşünmesi lazım. Bizim de kendimize has karşı yaptırımlarımız olacaktır, biz bunlara evet demeyiz" dedi.

Obama döneminden itibaren Türkiye'nin Patriotları almak istediğini ama Patriotların o dönemde verilmediğine dikkat çeken Erdoğan, ''O günden bugüne kongre bunlara hep karşı çıktı, engelledi. Şimdi Amerika bize patriotları vermeyecek, -ki bu bir savunma füzesidir- ben kendi savunmamı halletmeyecek miyim? Bununla ilgili tedbirlerimi almayacak mıyım? Bunun için herhalde bekleyecek halimiz yok'' dedi.

Türkiye'nin etrafında tehdit unsurları olduğunun altını çizen Erdoğan, ''Dolayısıyla Rusya'yla gayet uygun şartlarda S400'leri almış bulunuyoruz'' diye konuştu. 

''KABİNEDE DEĞİŞİKLİK GEREKECEKSE HIZLA ADIM ATARIZ''

(Kabine revizyonu iddiaları) Medyadan gelen taleplerle kabine değiştirmeyiz. 25 kişilik kabineyi zaten 15'e indirdik. Ama herhangi bir değişiklik gerekecekse bunun adımlarını da süratle atarız. 

ETİKETLER
başkan erdoğan
YAZDIR
YORUMLAR 37
 • Yetkili sucu 4 ay önce Şikayet Et
  Musluklardan tisssakarken ,mahallelere yetkili su acentelerinin açıldığı, dünyanın en mühim sehirinde tankerlerle halka su dağıtıldığını kuyruklar oluştuğunu, sokaklarda.cop yığınları oluşup hastalık saçtığı günleri unutmamalıyız,,koca koca apartmanlara.kanalizasyon yapılıp foseptik çukuru açıldığı günler önde nostaljik olmamalı, tanker filosu kurup, su istasyonunda su satacaklar, CHP den beklenir
  Cevapla
 • OSMANLI TORUNU 4 ay önce Şikayet Et
  Böyle bir adam gelmez kıymetini bilelim adam durmadan dinlemeden haftanin 7 günü çalışıyor oda diğerleri gibi oturup maaşını almayıda bilirdi ehli sünnet müslüman namazlı kuranlı bi liderimiz var işte kafirler o yüzden çıldırıyor liderine Sahip çıkmayan millet yok olmaya mahkumdur müslümanlar üzerinde oynanan oyunları görmüyormusun ak parti kaybederse içimizdeki hainler erken seçim istiyecek aklını başına al müslüman kardeşim
  Cevapla
 • çorumlu 4 ay önce Şikayet Et
  Bin Ali gibi bir kişiyi istanbula aday yapacaksın istanbulluda seçmeyecek bu insanlar ömrünü bu ülkeye adamışlar
  Cevapla
 • Sassas 4 ay önce Şikayet Et
  İki oyum var. Bin km yolgidecegim oyumu vereceğim inşallah deger makariosun büstünü diken imamoğluna ders vermek için bundan güzel fırsat bulamazdık
  Cevapla
 • Erdal 4 ay önce Şikayet Et
  Arkadaslar simdi destek zamani. Istanbulda kiminiz varsa ana baba dede nine yiyen torun kardesin dostun arkadasin kim varsa arayin lutfen onlarda tanidklarini arasinlar . Cumhur baskanina destek zamani geleceyiz icin cocuklarimiz icin lutfen ihmal etmeyin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den skandal Filistin kararı! 40 yıllık politika değişti
Türk lirası dopingi! Son 20 ayın zirvesine yükseldi