PKK'ya soğuk duş! Çağrı yaptılar ama...

Bölücü terör örgütü PKK'nın sözde yürütme komitesi üyesi "Cemal" kod adlı Murat Karayılan, Diyarbakır, Van ve Mardin'deki görevlendirmeler sonrası örgüt bağlantılı internet sitesinden sokak çağrısı yaptı. Görevden uzaklaştırılan belediye başkanlarına sahip çıkan Karayılan'ın eylem çağrısı bölge halkınca dikkate alınmadı.

PKK'ya soğuk duş! Çağrı yaptılar ama...
PKK'ya soğuk duş! Çağrı yaptılar ama...
GİRİŞ 23.08.2019 12:51 GÜNCELLEME 23.08.2019 12:54
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın amaçları, ideolojik söylemleri ve eylemleri doğrultusundaki uygulamaları nedeniyle Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılması ve bu belediyelere görevlendirme yapılmasının ardından bölücü terör örgütünün sözde üst düzey yöneticileri harekete geçti.Terör örgütünün sözde yürütme komitesi üyesi Murat Karayılan, terör örgütünün yayın organı olan bir internet sitesine yaptığı, bölge halkını sokağa dökmeye yönelik kaos, tehdit ve şiddet içerikli açıklaması ile görevden uzaklaştırılan belediye başkanlarına sahip çıktı. Sokak eylemlerinin sadece bu üç ille sınırla kalmamasını, tüm illere yayılmasını isteyen Karayılan, alınan karara itirazlarını dile getiren tüm kesimleri de bu direnişe destek vermeye çağırdı.  

Terör örgütü elebaşlarından Karayılan'ın yanı sıra örgütün diğer sözde yöneticileri de halkı sokağa davet eden çağrılar yaptı ancak bu eylem çağrıları, terörün yıllardır mağdur ettiği bölge halkında karşılık bulmadı. 

Üç büyükşehire görevlendirme

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, İçişleri Bakanlığı tarafından terör örgütü ile bağlantıları ve haklarında devam eden soruşturmalar nedeniyle 19 Ağustos Pazartesi günü görevden uzaklaştırılmıştı. 

Kararın ardından Diyarbakır'a Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin'e Mardin Valisi Mustafa Yaman, Van'a Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, belediye başkan vekili olarak görevlendirilmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Ordulu 6 ay önce Şikayet Et
  Devletimiz büyüklüğünü gösterip bu karayılanı bombalayarak öldürmesi gerekiyor. Yılanın başlarını keserek güçümüzu göstermemiz lazım ! Bırakın ayak takımını ! Hangi deliye girerse girsin katledilmeli ! Isterse avrupa nın göbeğinde ! Paris de 3 pkk nasıl yok edilmişdi ?
  Cevapla
 • lazrail 6 ay önce Şikayet Et
  senı artık kım takar . kürt halkı sızın ne oldugunuzu anladı .
  Cevapla
 • Adem 6 ay önce Şikayet Et
  Devletin elinde sopa oldukça şehirler rahat. Yüz verirsen tepene...
  Cevapla
 • TÜRKİYE'M 6 ay önce Şikayet Et
  Leşlerinizi toplarsınız sokaktan sıkıyorsa çıkın hainler temizlenecek.
  Cevapla
 • Türkiye 6 ay önce Şikayet Et
  Hem dikkate alınmıyor hemde pkk oy oranı yüzde altmışın ve yetmişin altına inmiyor, nasıl oluyor bu iş ?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ölümcül virüste gerileme
ABD'den ülkeyi şoka sokan koronavirüs açıklaması