PTT indirim kampanyası başlattı! İşte açıklanan indirim oranı

PTT, 179. yılına özel APS kurye ve posta kargosu işlemlerinde indirim kampanyası başlattı. 22 Ekim 2019 tarihine kadar geçerli olarak indirim, bugün itibari ile başladı. Ayrıca söz konusu indirim iş günlerinde geçerli olacak. İşte PTT AŞ. tarafından uygulanan indirim miktarı ve süresi...

PTT indirim kampanyası başlattı! İşte açıklanan indirim oranı
PTT indirim kampanyası başlattı! İşte açıklanan indirim oranı
GİRİŞ 16.10.2019 16:15 GÜNCELLEME 16.10.2019 16:16

PTT 179. yılına özel indirim kampanyası başlattı. Türkiye'nin en büyük posta dağıtım ve kurye hizmeti sağlayıcılarının başında gelen PTT, AŞ, APS kurye ve posta kargosu işlemlerinde indirim uygulayacağını duyurdu.

PTT 179. KURULUŞ YILINA ÖZEL İNDİRİM KAMPANYASI BAŞLATTI!

23 Ekim 1840 yılından bu yana Türkiye genelinde hizmet veren PTT, 179. yılına özel APS kurye ve posta kargosu işlemlerinde 22 Ekim'e kadar yüzde 25 indirim kararı aldı. Yapılan açıklamaya göre indirimler iş günlerinde geçerli olacak. Ayrıca söz konusu indirim bugün itibari ile başladı. 

 

 

PTT ÇALIŞMA SAATLERİ!

PTT şubeleri hafta içi her gün sabah 8.30'da açılıyor. 12.30 ila 13.30 saatleri arasında öğle arasına giren şubeleri 17.30'da kapanıyor. Ayrıca Türkiye genelinde yer alan tüm PTT şubeleri yukarıda belirtilen çalışma saati kapsamında hizmet vermeye devam ediyor. 

PTT HAFTA SONU YANİ CUMARTESİ - PAZAR AÇIK MI?

Merkez PTT şubeleri dışında Cumartesi günü tüm PTT'ler kapalıdır. Cumartesi günü Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri 13.30 kadar hizmet vermektedir.

POSTA TELGRAF TEŞKİLATI (PTT) TARİHİ

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye'nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM'de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir.

İlk posta teşkilatı, Tanzimat Fermanı gelişmelerinin sonucu olarak Osmanlı Devleti halkının ve yabancıların posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuştur.

1843'te telgraf icat edilmiştir. 11 yıl sonra ise Türkiye'de de telgraf hizmeti başlamış, bu hizmeti disipline etmek üzere 1855 yılında ayrı bir Telgraf Müdürlüğü kurulmuştur. 1871 yılında ise Posta Nazırlığı ile Telgraf Müdürlüğü birleştirilerek Posta ve Telgraf Nezaretine dönüştürülmüştür.

Posta ve Telgraf Nezareti, 1909 yılında Posta, Telgraf ve Telefon Nezareti haline dönüştürülmüş, 1913 yılında da Posta, Telgraf ve Telefon Umum Müdürlüğü adını almıştır. 24 Nisan 1995 tarihinden itibaren ise T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü olarak çalışmaya başlamıştır. 29 Ocak 2000 tarihinde, T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü" olan Kuruluşumuzun adı "T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü" (PTT) olarak değiştirilmiştir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika... Türkiye teyakkuza geçti! İran'dan sonra İtalya'dan da kötü haber geldi
Bunu yapan ev sahibi yandı: Günübirlik ev kiralayanlara 72 bin lira ceza kesildi