Google 2019'un En'lerini açıkladı! 2019'da Google'da en çok ne aradık?

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, Türkiye'de ve bütün dünyada 2019 yılında en çok aratılan kelimelerin oluşturduğu listeyi yayınladı. 5 kategoride incelenen listede Türkiye'nin 2019 gündemi belirlendi.

Google 2019'un En'lerini açıkladı! 2019'da Google'da en çok ne aradık?
Google 2019'un En'lerini açıkladı! 2019'da Google'da en çok ne aradık?
GİRİŞ 12.12.2019 02:05 GÜNCELLEME 12.12.2019 18:21
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Google tarafından hazırlanan listede Türkiye'de 2019 yılında kategorilere göre en çok arananlar listelendi.5 farklı kategoride yılın trendlerini açıklayan Google'a göre Türkiye'de en çok aranan kelimeler belli oldu.

 

 

GENEL KATEGORİDE EN ÇOK ARANAN: İSTANBUL SEÇİMLERİ OLDU

Yılın Arama Trendleri 2019 beş farklı kategoride düzenlendi. Genel kategoride en çok aranan İstanbul seçim sonuçları oldu. Seçim sonuçlarını sırasıyla; geleceğe nefes, YSK, deprem, sigara fiyatları, dolar kuru, askerlik son dakika, EYT, İstiklal Marşı 10 kıta, Notre Dame Katedrali aramaları takip etti.

 

 

İSİMLER KATEGORİSİNDE EN ÇOK ARANAN: EMİNE BULUT

İsimler kategorisinde en çok aranan isim eski eşi tarafından boğazı kesilerek öldürülen Emine Bulut oldu. Aramalarda Emine Bulut'un hemen ardından Ekrem İmamoğlu geldi. Diğer isimlerse sırayla Neslican Tay, Palu Ailesi, Tarık Ünlüoğlu, Kerimcem Durmaz, Dilber Ay, Ayşen Gruda, Devran Çağlar ve Demet Akbağ.

DİZİLER KATEGORİSİNDE EN ÇOK ARANAN: MUCİZE DOKTOR

Türkiye'de en çok aranan diziler kategorisinde zirvede Mucize Doktor yer aldı. Bu diziyi, Zalim İstanbul ve Her Yerde Sen takip etti. Neredeyse tamamını yerli dizilerin oluşturduğu listedeki tek uluslararası yapım ise dördüncü sıradaki Game of Thrones oldu.

YEMEK KATEGORİSİNDE EN ÇOK ARANAN REVANİ

2019'un yemek kategorisinde en çok aranan revaniyi; kestane, limonata, sütlaç ve kapuska takip etti.

ŞARKI KATEGORİSİNDE EN ÇOK ARANAN: REYNMEN - DERDİM OLSUN

Türk kullanıcılar tarafından en fazla aratılan şarkı Reynmen'in Derdim Olsun şarkısı oldu. Şanışer'in Susamam, Fatih Bulut'un Çok Sevdim Yalan Oldu ve Norm Ender'in Mekanın Sahibi adlı çalışmaları da Türkiye'de bu yılın en çok aranan şarkıları listesinde yer aldı.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • gerçekler 1 ay önce Şikayet Et
  15 Temmuz öncesi Amerikanın PENSİLVANYA eyaletinde, internetten en çok aranan şey " Akıncı Üstü," 15 Temmuz ve sonrasında Türkiyede en çok aranan " Tank nasıl Durdurulur." olmuştur. Belki inanmayacaksınız ama.; açın bakın görürsünüz.
  Cevapla
 • Serkan 1 ay önce Şikayet Et
  Milletimizin durumunu ne kadar güzel anlatmış
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Bu tür detaylar devede kulak tabi, bu tür veriler ülkeleri yönlendirmede kullanılır hangi din hangi internet hangi siyasetçi hangi örgüt hangi kuruluş vs vs, o nedenle yerli ve tamamen reklamsız bir arama motoru yapmamız gerekiyor, bu tür verilerin yurt dışı kaynaklarına çıkmasını önlemek için,
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Namaz oruç zekat arayacak hali yok milletin. Sonrada ben bilmiyordum derler. Kimse kusura bakmasın. Herkes neyin ne olduğunu biliyor
  Cevapla
 • blob 1 ay önce Şikayet Et
  evet kalitemizi ortaya koyan sonuçlar!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan-Merkel basın toplantısına damga vuran an!
İlki tamam sırada ABD var! İmzalar atıldı, kazanan Türkiye olacak