'Robin Hood' geri döndü! Borçları sildiriyor, para yardımı yapıyor

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde yardıma muhtaç, gecekonduda oturan vatandaşların yardımına koşan ''Robin Hood'' lakaplı hayırsever bu kez de Üsküdar'da görüldü.

'Robin Hood' geri döndü! Borçları sildiriyor, para yardımı yapıyor
'Robin Hood' geri döndü! Borçları sildiriyor, para yardımı yapıyor
GİRİŞ 21.12.2019 21:44 GÜNCELLEME 21.12.2019 22:49
Bu Habere 79 Yorum Yapılmış

Mart ayından beri İstanbul'da gecekonduların yoğun olduğu bölgelere gidip, buradaki mahalle bakkallarında veresiye borçlarını sildiren daha sonra ihtiyaç sahiplerinin kapılarının altından 1000 TL zarf bırakan ve çocuklara harçlık da dağıtan hayırsever iş insanı, uzun aradan sonra tekrar ortaya çıktı. 

 

 

Önce Beyoğlu'ndaki Hasköy Mahallesi'nde ortaya çıkan ve daha sonra Başakşehir'deki yine gecekonduların yoğun olduğu Şahintepesi Mahallesi'ne giden yaklaşık 10 kişilik grup, durumu iyi olmayan ve zorlu şartlar altında yaşayan mahalle sakinlerine, kapılarını çalıp, içinde 1000 TL bulunan zarflar dağıttı. Gruptaki kişiler, mahallelinin "Kimsiniz ?" ve "Bu para nereden çıktı?" gibi sorularına ise ."Amca karıştırma bu söylenmez. Patronumuz sağ olsun, bir iş insanı" cevabını verdi. 

'İSMİM YOK, BANA 'ROBİN HOOD' DEYİN'

 

 

Hayırsever ve çalışanları daha sonra 12 Kasım'da Tuzla'daki Mimar Sinan Mahallesi'nde, 18 Aralık'ta da Ataşehir'deki Yenisahra'da ortaya çıktı. Bu kez bakkallardaki veresiye defterlerindeki borçları da sildirip, çocuklara da harçlık dağıtan hayırsever, kendisine isminin sorulmasına karşılık "İsmim yok benim. Robin Hood deyin, bana yeter" dedi.

4 GÜN SONRA ÜSKÜDAR KULELİ'DE 

'Robin Hood' adı verilen hayırsever, yeniden ortaya çıktı. Üsküdar'daki gecekonduların yoğun olduğu Kuleli Mahallesi'nde ortaya çıkan hayırsever, yine 10 kişilik bir ekiple ve çok sayıda araçla mahalleye girip, önce bakkaldaki veresiye defterinde bulunan borçları kapattı. 'Robin Hood' daha sonra yanındaki grupla birlikte, yine içinde 1000 TL bulunan zarfları mahalleliye dağıttı. 

YENİ 'ROBİN HOOD' OLABİLİR Mİ?

'Robin Hood' lakaplı iş insanı burada da yine mahallede para dağıttı. Yine bakkaldaki borçları da sildiren iş insanını, mahallelinin yüzünü güldürdü. Mahalleli, gelen kişileri görmediklerini belirterek, araçla geldiklerini söyledi. Bu nedenle bazı kişiler, hayırseverin aynı 'Robin Hood' mu, yoksa başka bir 'Robin Hood'un mu çıktığını merak ediyor. 

Mahallelilerden biri, "Televizyonda izlediğimiz o iş insanı mı bilemeyiz ama belki de yeni Robin Hood da olabilir, belki de onun ardından ortaya çıkan başka bir iş insanıdır. Ama Allah razı olsun" dedi.

MAHALLELİ MİNNETTAR

Mahalle bakkalı İsmail Şimşek, "45 senedir burada bakkallık yapıyorum. Robin Hood geldi, fakire fukaraya, ihtiyacı olan evlere para dağıttı, Daha önce de dağıtanlar oldu, yardım edenler de oldu. Ama Robin Hood'dan Allah razı olsun" diye konuştu.

Mahalleli Veciha Algül ise, "Gerçekten ihtiyacımız vardı. Ben düğün yapacağım. Nişan yapacağım daha ihtiyacım vardı. Kocam felçli oturup düşünüyordum. İçimden geçiriyordum. 'Yarım gün de olsa iş bulsam' diyordum. O sırada kapım çaldı ve zarfı verdiler. Allah razı olsun" dedi.

İsmini vermek istemeyen mahalleli kadın da, "Allah razı olsun. Benim eşim ameliyat oldu. 3 kere Çok güzel bir şey ihtiyaç sağ olsun. Allah razı olsun" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 79
 • Sercan 2 ay önce Şikayet Et
  Keşke banada etse
  Cevapla
 • gerçekçi olalım 3 ay önce Şikayet Et
  Bu kişi her kim ise adını vermese bile şüpheleri ortadan kaldıracak bir bilgi vermelidir. Görüyorsunuz ki ortalık toz-duman. Bunu yapanların misyoner olmadığını bilmek istiyoruz.
  Cevapla
 • garip 3 ay önce Şikayet Et
  Allah akıl fikir versin.Robbin Hoodda neymiş.Allah rizasıni gözetmeden yapilan bir işde bir hayir olmaz.soruyana Allahin bir aciz kuluyum deyin bari.Robbin hood neymiş.Subhanallah
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Masa başı haberine benziyor.
  Cevapla
 • Kocaeli 3 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş zengini soyup fakire dagıtan adamı hayır sever gibi göstermeyin. Bizim milli degerlerimizden bahsedin. Mesela HIZIR yine göründü diye haber yapın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
2 bin 795 vakası olan Suudi Arabistan '200 bin vaka' dedi! İngiltere'de bir günde rekor ölüm
Bakan Koca'dan son dakika koronavirüs açıklaması