İBB’de Ulaşım Daire Başkanı Gürsoy istifa etti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Daire Başkanı Doç. Dr. Mustafa Gürsoy, 6 Aralık 2019'da atandığı görevinden 1.5 ay sonra istifa etti. Gürsoy, 3.5 ay görev yaptıktan sonra kasım ayında istifa eden Taylan Engin’in yerine getirilmişti.

İBB’de Ulaşım Daire Başkanı Gürsoy istifa etti!
İBB’de Ulaşım Daire Başkanı Gürsoy istifa etti!
GİRİŞ 23.01.2020 22:14 GÜNCELLEME 23.01.2020 22:16
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İBB Ulaşım Daire Başkanlığı’ndan 6 ay içinde ikinci kez istifa haberi geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve geldiğinde daha önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcılığı da yapan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Dr. Taylan Engin'i İBB Ulaşım Daire Başkanı olarak atamıştı.

 

Engin, 3.5 ay bu görevi yaptıktan sonra 12 Kasım 2019 tarihi itibari ile istifa etmişti. Engin'in, Ulaşım Daire Başkanlığı'nın bağlı olduğu Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Orhan Demir ile uyumlu çalışamadığı için istifa ettiği öne sürülmüştü. Engin'in yerine 6 Aralık 2019 tarihinde Ulaşım Daire Başkanı olarak Doç. Dr. Mustafa Gürsoy atandı. 1993 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak başladığı görevine, aynı kurumda öğretim üyesi olarak devam eden Gürsoy, demiryolu ve karayolu mühendislikleri ile kent içi ulaştırma sistemleri, ulaştırma ekonomisi, yük taşımacılığı planlaması konularında akademik çalışmaları ile tanınıyordu.

1.5 AY SONRA AYRILDI

 

Gürsoy'un da yaklaşık 1.5 aylık görevinin ardından Ulaşım Daire Başkanlığı'ndan ayrıldığı öğrenildi. Doç. Dr. Gürsoy’un geçici görevle İBB Ulaşım Daire Başkanlığı’na getirildiği, 31 Ocak 2020 itibari ile daire başkanlığını bırakarak üniversitedeki görevine geri döneceği kaydedildi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Kaya 1 ay önce Şikayet Et
  Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
  Cevapla
 • denizli horozu 1 ay önce Şikayet Et
  hani yapraklar, ben alkış sesi duymuyorum
  Cevapla
 • keleş 34 1 ay önce Şikayet Et
  çok bile kalmış zaten bir bucuk ayda görev yapacağı yerin giriş cikışlarını ancak ezberlemiştir sonrada baktı bu iş benimişimdeğil biraktı
  Cevapla
 • hakan 1 ay önce Şikayet Et
  İşiniz ortalığı karıştırmak işe gelince fossss. Allah tepenizden çaksın sizi yere inşallah.
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Ekrem İmamoğlu çarşafa dolamaya başladı demekki İstanbul'u yönetmek laf salatası yapıp yalan dolanla gazete ve TV lerde şov yapmaya benzemiyor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Altın güne nasıl başladı?
Sağlık Bakanı Koca: Tahran'dan gelen 142 kişinin testleri negatif çıktı