'Robin Hood' diye bilinen yardımsever ortaya çıktı

Türkiye'de Birçok gecekondu bölgesinde yoksul ailelerin borçlarını kapatan ve çok sayıda yardımda bulundan 'Robin Hood' olarak bilinen yardımsever iş insanının ortaya çıktığı iddia edildi. Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile birlikte çalışınca ismini açıklamaya karar verdiğini söyleyen iş insanı Erdoğan Uludağ, "Yapılan yardımlar örnek alınsın diye kimliğimi açıklıyorum" dedi

'Robin Hood' diye bilinen yardımsever ortaya çıktı
'Robin Hood' diye bilinen yardımsever ortaya çıktı
GİRİŞ 15.02.2020 00:46 GÜNCELLEME 15.02.2020 00:46
Bu Habere 191 Yorum Yapılmış

Türkiye geçtiğimiz yıldan bu yana dikkat çeken gizemli bir hayırseveri konuşuyor. İstanbul'da Hasköy, Şahintepesi ve Tuzla Mimar Sinan mahallelerindeki gecekondularda oturan dar gelirli ailelere içerisinde bin TL bulunan zarfları dağıtan yardımsever için Robin Hood benzetmesi yapıldı.

 

 

Kimliğini gizleyen ve çoğu zaman çalışanları aracılığıyla yardım dağıtan gizemli kişinin kim olduğu merak uyandırırken, yapılan yardımlar ise hız kesmeden devam etti.

Öyleki, İstanbul ve çevresinde çok sayıda bölgede ortaya çıkan gizemli kişi, birçok mahallelinin bakkal borcunu üst üste kapatınca gündemden hiç düşmedi.

 

 

İstanbul dışında Kocaeli ve Trabzon'da da ortaya çıkan gizemli hayırseverin kim olduğu tartışmaları sürerken, bu kişinin kimliğinin ortaya çıktığı ileri sürüldü.

'İSMİMİ HALUK LEVENT'İN İSTEĞİYLE AÇIKLIYORUM'

Yapılan yardımların örnek alınması için ismini açıkladığını söyleyen ve İstanbul'da tekstil sektöründe faaliyet gösteren iş insanı Erdoğan Uludağ, aynı zamanda Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile de birlikte çalıştığını kaydetti.

Robin hood, haluk levent

Borç defterlerindeki hesaplarını kapattığı bakkallarla, borçlarını ödediği ailelerin kendisini gerçek ismiyle tanımadığını söyleyen Uludağ, Sanatçı Haluk Levent ve Ahbap Platformu ile tanıştıktan sonra ismini açıklamaya karar verdiğini söyledi.

'BAŞKA ROBİN HOOD'LAR DA VAR'

DW Türkçe'ye konuşan Uludağ, "Yaptığım yardımlar iki yıl öncesine kadar bende saklıydı. Ancak Haluk Levent ile tanıştıktan sonra kendisi bana 'Bir dakika bu böyle olmaz. Sen bunu saklarsan insanlar seni örnek alamaz. Gençler seni rol modeli alamazlar" dedi. Şu ana kadar ne kadar yardımda bulunduğunu bilmediğini de söyleyen Uludağ, başka Robin Hood'ların da olduğunu kaydetti.

YORUMLAR 191
 • emine 17 saat önce Şikayet Et
  bence acıklanmasa daha iyiydi
  Cevapla
 • Kayalar'ın Murat 2 gün önce Şikayet Et
  İSLAM'DA ÇALMAK YOKTUR Yanlış benzetme. Robin Hood ingiliz masal kahramanı ve zenginden çalıp hatta gasp edip fakirlere verir. Ancak dinimizde kimsenin malı rızası olmadan alınmaz.
  Cevapla
 • vahap kalyoncu 1 hafta önce Şikayet Et
  HIZIR DEYİN NE ne robın hudu be
  Cevapla
 • arda 1 hafta önce Şikayet Et
  Bence o robin hood degil .
  Cevapla
 • Kıbrıs 1 hafta önce Şikayet Et
  Hayırda bütün malını veren Hazret-i Ebubekir (r.a.) gibi büyüklerimizin büyükleri varken, ecnebi adamları burada reklam yapmak müslümanın ferasetine ters düşer..
  Cevapla
 • Hakan 1 hafta önce Şikayet Et
  Müslüman in Robin hudumu olur Hz Ömer gibiler sahabilerin ismini koyun gavur verirken ALLAH RİZASİ İCİNMİ VERİYOR.BİZ MUSLUMANLARDA NEDİR BU GAVUR HAYRANLİGİ
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Neye uğradığını şaşırdı: Şaka sandım, daha sonra...
Türk profesörün koronavirüs önerisi dünyada yankı buldu