Van'da İran'dan gelen 3 Türk vatandaşı tedavi altına alındı

Van Sağlık Müdürlüğü, İran'dan gelen herkesin sağlık muayenesi yapıldığını belirterek kentte korona virüsü hastası olmadığını duyurdu. Bu arada Van'da İran’dan giriş yapan 3 Türk vatandaşı, yüksek ateş görülmesi sebebiyle şüpheli olarak hastanede tedavi altına alındı. 3 Türk vatandaşında korona virüs ile alakalı araştırma başlatıldığı öğrenildi.

GİRİŞ 23.02.2020 01:15 GÜNCELLEME 23.02.2020 01:31
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Van Sağlık Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Van'ın Saray ilçesi, İran arasında giriş çıkışların sağlandığı Kapıköy Gümrük Kapısı’ndan ilimize gelen herkesin sağlık muayenesi yapılmaktadır. İlimizde şu an bir korona virüsü hastası mevcut değildir. Ayrıca İran’dan ilimize ambulans ya da başka bir yolla hasta kabulü yapılmamaktadır" denildi.

 

 

VAN'DA İRAN'DAN GİRİŞ YAPAN 3 TÜRK ŞÜPHELİ TEDAVİ ALTINA ALINDI

Van'da İran’dan giriş yapan 3 Türk vatandaşı, yüksek ateş görülmesi sebebiyle şüpheli olarak hastanede tedavi altına alındı. 3 Türk vatandaşında korona virüs ile alakalı araştırma başlatıldığı öğrenildi. Hakkari’de ateşi yükselen bir çocuk ile annesi de Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Yetkililer 5 kişinin tedavi altında tutulduğunu doğruladı.

İran’da korona virüs vakası ve can kaybı yaşanmasının ardından Van’da teyakkuz durumuna geçildi. Bugün öğle saatlerinde, Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı'ndan İran’dan Türkiye’ye giriş yapan 3 Türk vatandaşında yüksek ateş görülmesi nedeniyle şahıslar tedbir amaçlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne getirilerek intaniye bölümünde tedavi altına alındı. 3 Türk vatandaşında korona virüs ile alakalı araştırma başlatıldığı öğrenildi. Öte yandan Hakkari’de bir anne ile çocuğunda yüksek ateş olması nedeniyle bölge hastanesine sevk edildikleri öğrenildi. Annenin sağlık durumunun düzeldiği, ancak yüksek ateşi devam eden çocuğun tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

 

 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 90
 • Davut 1 ay önce Şikayet Et
  Şaka gibi.Asıl İran'dan girişleri kaçak göçmenler yapıyor. Buna bir tedbir var mı?
  Cevapla
 • Oflu 1 ay önce Şikayet Et
  Kapıları neden kapatmiyorsunuz ölümler başladıktan sonra mı kapatacaksiniz. Irak bile kapıları kapattı.
  Cevapla
 • Hasan doğru 1 ay önce Şikayet Et
  Ne arayorlar bunlar İran da. Atın garantina ya. Çıkarmayın.
  Cevapla
 • vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  yavaş yavaş bizdede başlıyor sinyalleri haberlerde verilmeye başladı. yakında 1 2 vaka çıkar. sonra baronlar ilaç sürerler piyasaya..
  Cevapla
 • hemmet 1 ay önce Şikayet Et
  Kapıyı kapatın, ne ciddiyeti anlamaz şeylersiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Avrupa'da koronavirüse karşı zafer ilan eden ilk ülke! İngiltere ve Rusya'da bir ilk
Nanoteknoloji ürünü denilen siyah maske aldatmaca