Erdoğan'dan Gülen'e beddua cevabı

Başbakan Erdoğan, Fethullah Gülen'in beddualı videosuna Giresun'dan cevap verdi.

Erdoğan'dan Gülen'e beddua cevabı
Erdoğan'dan Gülen'e beddua cevabı
GİRİŞ 22.12.2013 15:56 GÜNCELLEME 22.12.2013 20:14

Başbakan Erdoğan, Giresun'un Görele ilçesinde toplu açılış töreninde konuştu.Erdoğan, Gülen'in beddualı videosuna da cevap verdi.

İşte konuşmasından satır başları:

Bizim rotamızı millet çizer dedik. Siz bu partiyi desteklerken, birileri bundan çok rahatsız oldu. Sandıktan, milli iradeden rahatsız oldular.

Anneler, babalar ağlamıyor ya, işte bundan rahatsız oldular.

Türkiye büyüyor. Biz onlara rağmen bu yolda yürümeye devam ediyoruz.

Gezi eylemlerinde faiz yüzde 4.5'tu. Bundan rahatsız oldular ortalığı karıştırdılar. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. 780 bin kilometrekarelik vatam topraklarında ameliyata müsade etmeyiz.

Geçtiğimiz hafta kurulan tuzak, yoksukluk kisvesine konulmuş yurt dışında yazılmış senaryo.

Devletin içine sızan çetelere millet cevabını verecek. Yine bize çelme takmaya çalışıyorlar. Karşımızdakiler hiçbir ölçü tanımıyorlar. Amaçlarına ulaşmak için her yolu mübah görüyorlar. Amacımıza ulaşmak can düşmanlarımızla kolkola giremeyiz.

CHP'nin genel müdürü kasetle gelmiştir. Kendi genel başkanına uydurulmuş bir kasetle geldi. O kaset olmasa gelemeyecekti.

BEDDUAYA SANDIK GÖNDERMESİ

Bugüne kadar karşılaştığımız her belayı nasıl defettiysek bundan sonra sizle birlikte bundan da kurtulacağız. Bölgesinde ve dünyada etkin bir güç olan Türkiye'yi inşa edeceğiz.

Uluslararası örgütlerden ihale alan çetelere asla boyun eğmeyeceğiz. Büyüyen Türkiye elbette birilerini rahatsız ediyor.

İnşallah sizin hayır dualarınız o bedduaları, saldırıları sandığa gömecektir.

TRABZON'DA GÜLEN'E İKİNCİ BEDDUA CEVABI

- Sadece bunlarla kalmıyoruz, Sevgili gençler biz Müslüman'a lanet edilmiş bir toplum değiliz. Lanet Müslümanlar arası öyle kötü bir şeydirki döner dolaşır onu yapana gider. Milletin bölünmesine vesile olanlar iflah olmaz. Birileri bilbortlara kardeş olacaz diye reklam koymuş gezicilerle kardeş olacaz diye, sizin kardeşliğiniz elinde molotof olana karşımı? Sizin kardeşliğiniz polisimi hedef alana yakıp yıkana karşı mı?

ETİKETLER
fethullah gülen
YAZDIR
YORUMLAR 71
 • muharrem tosun 4 yıl önce Şikayet Et
  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِBismillahirrahmanirrahim. ikdidarın her yaptıgını tasdik etmek lüksune sahip olmak dogru olmaz bununla beraber ikdidarı sandıkdan madem secmen cıkarmış ancak sandıkda secmen uzaklaştırır .. ikdidara yapılan her eylen her hakaret her söylem her beddua dahi olmak süreti ile aslen secmene secene yapılmışdır .. başbakanımız nezaket sınırlarını adabını aşmıyacak şekilde cp vermesi çok takdir edilen bir karşı cevap olmuşdur..
  Cevapla
 • Üsame-i kurdi 4 yıl önce Şikayet Et
  EVET MALESEF CEMAATIN YENİ MÜTTEFİKLERİ. Laikçiler, Ulusalcılar, Kemalistler bu yeni müttefikler televizyonlarında gazetelerinde hocaya olan desteklerini boy boy karelerle desteklerine ne demeli? Geçmişte fetullah gülene her türlü küfür ve hakaretleri yapanlar şimdi onun her konuşmasını dakikalarca yayın yapıyorlar.YENİ MÜTTEFİKLERİNİZ HAYIRLI OLSUN SİZLERE SİZEN YAKIŞANDA BUYDU
  Cevapla
 • nexuspower 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede siyasi kriz bitmez. Her yıl bir kriz yaşanıyor. Geçen yıl gezi olaylarıydı. Ondan önce, Cumhurbaşkanlığı seçimleriydi, referandumdu, Balyozdu şuydu, buydu. Bu yıl cemaat hükümet kavgası. Bir Almanya'da, bir İngiltere'de, bir Fransa'da bunun gibi siyasal krizlerin hiçbiri yaşanmıyor. Çünkü bizdeki gibi kutuplaşmalara neden olan yasaları yok. Bizde kutuplaşmanın nedeni bir darbe ürünü olan Siyasal Partiler Kanunudur. Bu kanun, parti içi demokrasiyi ortadan kaldırmıştır. Bir ülkede parti içi demokrasi yoksa, o ülkede demokrasi yoktur". Bu kanun parti tabanına ait bütün yetkileri parti liderine vermiştir. Dolayısıyla, parti liderinin belirlediği siyasiler, parti liderinin dışında hiçkimseye hesap vermek zorunda hissetmemektedirler. Oysa batı ülkelerinde, en ufak bir şaiyaya bulaşan siyasiler, parti tabanının baskısıyla görevi bırakmak zorundadır.
  Cevapla
 • mustafa akgül 4 yıl önce Şikayet Et
  yarabbi bu milletin savcılarına. biraz daha güç ve cesaret ver.
  Cevapla
 • nexuspower 4 yıl önce Şikayet Et
  Başbakan antidemokratik darbe yasalarının üzerinden bu ülkeyi yönettiğini unutmasın sakın. Başbakanımız kendi belirlediği milletvekillerinden, bakanlardan, belediye başkanlarından çok çekti. Artık bu işi parti tabanına bırakmalı. Parti içi demokrasi mekanizmasını çalıştırmalı, sorumluluğu halk tabanına devretmeli. Vekiller "nasıl olsa beni başbakan seçti, başbakan istemediği müddetçe kimse bana hesap soramaz" düşüncesi içine giriyorlar. İlk önce Siyasal Partiler Kanunu acilen değişmeli, liderlerinden elindeki yetkiler parti tabanına devredilmeli. Örneğin, parti içinde dikbaşlılık yapmasın diye Melih Gökçek'in belediye başkan adaylığına yıllardır hayır diyemiyor. Oysaki vekilleri de belediye başkanlarını da parti tabanı belirlemiş olsaydı, Melih Gökçek de kendini Başbakana değil, parti tabanına beğendirmek zorunda kalacaktı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'deizm' tepkisi
Koca şehirde tek başına yaşıyor!