Öz oğlunu hapse attırmak için dava açtı

Antalya'da ilginç bir olay yaşandı. Ayşe Gül Atay adında bir kadın öz oğlunu hapse attırmak için savcılığa başvuruda bulundu.

Öz oğlunu hapse attırmak için dava açtı
Öz oğlunu hapse attırmak için dava açtı
GİRİŞ 16.03.2013 16:09 GÜNCELLEME 16.03.2013 16:26

Annesi,14 yaşındaki genci mahkum ettirmede ısrarlı.

Antalya'da Ayşe Gül Atay, eşiyle boşanmasının ardından velayeti kendisine verilen oğlu 14 yaşındaki M.Z.Ö.'yü ısrarla mahkum ettirmeye çalışıyor. 'Sen anne değilsin, o... kadın' dediğini ileri sürerek şikayetçi olduğu M.Z.Ö. için savcının verdiği takipsizlik karırına itiraz edip kaldırtan Ayşe Gül Atay, öz oğlunun 1 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davayı açtırdı.

Antalya'nın merkez Kepez Belediyesi'nin eski başkanı MHP'li Mehmet Atay'ın eşi Ayşe Gül Atay, ilk evliliğinden olan ve boşanma davasında velayeti kendisine verilen oğlu M.Z.Ö.'nün kendisine hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla geçen yıl savcılığa şikayette bulundu. Gözaltına alınan ve bir gece Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nde kalan M.Z.Ö. hakkında, o zaman 13 yaşında olduğunu göz önünde tutan savcılık takipsizlik kararı verdi. Ancak anne Ayşe Gül Atay, savcının kararına itiraz ederek, oğlunun cezalandırılmasını istedi.
İtiraz üzerine takipsizlik kararı kaldırıldı ve M.Z.Ö. hakkında Antalya 2'nci Çocuk Mahkemesi'nde, 'hakaret' ve 'tehdit' suçlamalarıyla 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

ANNE VE ÜVEY BABA ŞİKAYETÇİ

Davanın ilk duruşmasına babasının yanında kalan M.Z.Ö. sanık, annesi Ayşe Gül Atay ve üvey baba eski Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay şikayetçi olarak katıldı. Duruşmada şikayetçi olduğunu yineleyen Ayşe Gül Atay, oğlu M.Z.Ö.'nün 2008'den bu yana babasının yanında kaldığını belirterek şunları söyledi:

"Olaydan bir kaç gün önce valiziyle eve geldi ve 'Ben artık sizde kalacağım' dedi. Ancak geldiği günden beri bana karşı saygısız davranışları ve saldırgan tavırları değişmedi. 'Ben televizyonu kırsam kimse bana ceza vermez. Bana bakmak zorundasınız' diyordu. Olay günü eline yemek tabağını alıp, bağırıp çağırdı. Mehmet Bey odaya girince tabağı yere fırlattı, kırdı."

Üvey baba eski Kepez Belediye Başkanı Mehmet Atay da eşi Ayşe Gül Atay'ı doğrulayarak, M.Z.Ö.'nün kendisine de hakaret ettiğini söyledi. Mehmet Atay, eşi Ayşe Gül'ün boşandığı eşinden çocuklarıyla ilgili nafaka aldığını belirterek bunun için M.Z.Ö.'nün kendisine "Şerefsiz adam, benim paramı mı yiyeceksin" dediğini ileri sürdü.

ANNESİNİN SUÇLAMALARINI REDDETTİ

Sanık sandalyesinde 14 yaşındaki M.Z.Ö., öz annesi Ayşe Gül Atay ile üvey babası Mehmet Atay'ın suçlamalarını reddederek, şunları söyledi:

"Annem evlendikten sonra velayetim annemde olmasına rağmen babamla kalmaya başladım. Annem kız kardeşimle babamı görüştürmüyordu. Bu nedenle aralarında tartışma vardı. Annem hem benim, hem de kız kardeşimin nafakasını ödemediği iddiasıyla babamı dava etti. Annem 'Oğlanı polis zoruyla senden alacağım' deyince valizimi hazırlayıp babama, annemin yanına gideceğimi bildirdim. Babam karışmadı. Annemin evine gittim ama bir hafta içinde üvey babam Mehmet Atay beni evden attı. Eve, polis marifetiyle girmek zorunda kaldım. Bir hafta sonra yeniden kavga alevlendi ve Mehmet Atay bana hitaben, 'Şerefsizin oğlu' diye bağırıp, vurmak için elini kaldırdı. Elimde tabaklar vardı. Kendimi korumak için elimi kaldırınca tabaklar düştü. Sürekli olarak bana ve babama hakaret edildi o evde."
Mahkeme M.Z.Ö.'nün ailesiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle psikolojisinin bozulup bozulmadığının belirlenmesi için psikologa gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi

 

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • hasangulten 5 yıl önce Şikayet Et
  ACAİP BİR DÜNYA. Daha 1-2 gün önce ,kanal 7 haberlerinde ,bir köpeğin trafikte ezilip ölen yavrusu başında saatlerce beklediğini,bir kedinin limanda bir köşede mahsur kalan yavrusunu kurtarmak için polise nasıl yardım ettiğine dair haberler okuduk. ve burdada bir anne,öz çocuğunu menfaati için üvey babasına ezdiren,ikinci eşini ve ondan gelecek menfaati ,öz oğluna tercih eden ,oğlundan kurtulmak için onu cezaevine attırmak isteyen bir anne.bir kedi köpek kadar olamıyor.14 yaşında ergenliğe yeni başlamış,en korunması gereken çağdaki öz çocuğuna sahip çıkacağı yerde,ikinci eşini ,öz oğluna tercih ediyor. her ne kadar ,cennet anaların ayakları altında densede,bu ana oğluna bu dünyada cehennem hayatı yaşatıyor. kendisini Yüce Allah ın ilahi adeletine havale ediyorum,dilerim yarın bir gün yatalak halde,bugün hapse attırmak istediği oğlundan medet umar.
  Cevapla
 • mustafa yavuz 5 yıl önce Şikayet Et
  öz babanın oğlunu annesine karşı kışkırttığını tahmin ediyorum.hiç bir anne çocuğunun bu. hale düşmesini istemez. o yaştaki bir çocuğun, annesine "'Sen anne değilsin, o... kadın' "diyecek kadar saygısızlaşmasını iyi tahlil etmek lazım. çünkü anne çocuğun velayetini üzerine almış. ona değer verdiği,önemsediği belli. ama çocuk baba tarafından zehirlenmiş. ilk kocasından ayrılma sebebini bilmiyorum,tabii. ama çocuğu annesi aleyhine böylesine doldurmamak lazım.
  Cevapla
 • mustafa babal 5 yıl önce Şikayet Et
  Zamanii evlilik. Alın size aşk evliliği. O kadar zor bir aile içinde yaşadımki anlatamam. Ama bunlar kadar hasar almadım. Siz aşka devam edin sahtekar aşıklar sizi. Yada evliliğe kadar olan aşklılar.
  Cevapla
 • asil çığlık 5 yıl önce Şikayet Et
  yazıklar olsn. yazıklar olsn böyle anneye ..bunun adı nedir hep erkeğin kadına uyguladıgı şiddet dile getirilir ama nedense o şiddeti uygulayan erkek çocuklarıda böylesine ruhu ve aklı hasta kadınların elinde yetişir bunu herkes bilsin
  Cevapla
 • kazımm 5 yıl önce Şikayet Et
  işte ondan sonra . haberlerde çıkıyo babasını bilmem kaç yerinden bıçakladı, anasını oydu sonra çuvala koydu diye... ana sahip çıkmıyo baba çıkmıyo, çocuk yaşta hapis yatıyo, bu çocugun ileride topluma geri dönüşünü düşünün... öz annesi mahkemeye vermiş bu neyin kafası arkadaş? 3 yıl sonra vay be hayırlı evlada bak diye burda yorum yaparız heralde şu habere ''annesi A.G.A'nın muhtelif yerlerinde parça alan M.Z.Ö yakalanıp ceza evine kondu. ''
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'de ortalık toz duman! Tezcan'dan Erdem'e cevap
CHP'li Altay'dan 'atmasyon' seçim tahmini