Putin'den NATO'ya sert eleştiri

Rusya D.B. Putin, NATO'nun başlıca üyelerinde dünya yönetiminin zirvesinde tek başına olmaktan memnuniyet duyma isteği oluştuğunu belirtti.

Putin'den NATO'ya sert eleştiri
Putin'den NATO'ya sert eleştiri
GİRİŞ 12.01.2016 09:20 GÜNCELLEME 12.01.2016 09:20
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kremlin'in internet sayfasında yer alan Putin'in Bild gazetesine yaptığı açıklamalarda, "Saltanatlık sürdürmek istediler. Bu tahta oturdular. Peki sonra? Şimdi kriz durumlarını konuşuyoruz" ifadesi yer aldı.
NATO'nun başlıca üyelerinin uluslararası haklara ve BM'nin kurallarına uyma isteklerinin kaybolduğuna dikkat çeken Putin, "Bu kurallar onlara engel olduğu zaman BM'nin süresinin geçtiğini söylediler" dedi.
Putin, NATO'nun doğuya doğru genişlemesinin dünya politikasında hala soğuk savaş zamanına özel ilişkilerin devam etmesinin en önemli sebebi olduğunu belirtti.
Devlet Başkanı Sovyet yönetimi ile Alman siyasetçilerinin daha önce hiç yayınlanmayan 1990 yılındaki konuşmalarından bir alıntı yaptı ve bir zamanlar Almanya Ekonomik İşbirliği Bakanı görevini yapan Egon Bar'ın sözlerini şu şekilde yansıttı:
"O, o zamanlar Avrupa politikasının Patrik'iydi. Avrupa'nın geleceğine dair bakışı farklıydı, o çok akıllı bir insandı. NATO'nun Orta Avrupa ve doğuya yayılmaması gerektiğini ve bunun bir anlamı olduğunu düşünüyordu ve formatı tamamen değiştirmek gerektiğinden ve soğuk savaş döneminden uzaklaşmak gerektiğinden emindi."
Putin, "Biz yanlış yaptık, ilk adımdan itibaren Avrupa'nın bölünmesine engel olamadık. 25 yıl önce Berlin Duvarı yıkıldı fakat Avrupa'nın bölünmesinin önüne geçilmedi, görünmez duvarlar doğuya taşındı" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Musa 4 yıl önce Şikayet Et
  Nayo'yu Rusya değil gerçek müslümanlar dağıtacak.Rusya kendiişini bile göremeyen zavallı bir ülke.Halk per perişan.Bir dilim ekmeğe muhtaç.Patates ve votka siyaseti bitti artık.
  Cevapla
 • Esen 4 yıl önce Şikayet Et
  Sen ilk başta bi kendini elestir
  Cevapla
 • eren yılmaz 4 yıl önce Şikayet Et
  Rusya natoyu bir gün dağıtacak ta,ne zaman cenabı hak bilir.(Muhiddini arabi haz.)
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'de görev yapan Prof. Dr. Çilingiroğlu: Türkiye'de çok şanslısınız
Bakan Albayrak'tan ücretli öğretmenlere müjde