Prens Selman'ın skandal sözleri basına sızdı!

ABD'de Yahudi cemaat liderleriyle görüşen Veliaht Prens Selman'ın, konuşmaları basına sızdırıldı. Selman'ın, ABD'de Yahudi cemaat liderleriyle yaptığı görüşmede, Filistin halkının direniş mücadelesine laf atıp terör devleti İsrail'i övdü.

Prens Selman'ın skandal sözleri basına sızdı!
Prens Selman'ın skandal sözleri basına sızdı!
GİRİŞ 30.04.2018 10:21 GÜNCELLEME 30.04.2018 10:21
Bu Habere 99 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın ABD ziyareti sırasında Yahudi cemaat liderleriyle bir araya gelmişti. İsrail merkezli Times Of Israel gazetesi, Muhammed Bin Selman’ın burada yaptığı toplantıya dair bir haber yayınladı.

Times Of Israel’in haberine göre; Muhammed Bin Selman cemaat liderleriyle yaptığı toplantıda, Filistin’in İsrail’e barış yapma konusunda ki tüm fırsatları reddettiği için hakaret seviyesine varan ifadeler kullandı.

 

 

FİLİSTİNLİLERE HAKARET ETTİ: "SESLERİNİ KESSİNLER"

Yahudi cemaat liderleriyle yaptığı görüşmede Filistin halkının direniş mücadelesini görmezden gelen Veliaht Prensi, İsrail terörünü es geçip F,ilistin halkına hakaret etti.

Sözleriyle Filistin halkının ABD ve İsrail'in projelerine boyun eğmesini isteyen Prens Selman, "Filistin artık ABD'nin teklifini kabul etmeli. Filistin liderleri 40 yıl boyunca bir çok barış fırsatını kaçırdı. Artık ABD'nin teklifini ya kabul etsinler ya da seslerini kessinler" dedi.

"ARTIK ÖNCELİĞİMİZ FİLİSTİN DEĞİL İRAN"

Time Of Israel gazetesi, Muhammed Bin Selman'ın Yahudi cemaat liderlerine, "İsrail'le normalleşme için Filistin-İsrail sorunu biran önce hallolmalı, çünkü Suudi Arabistan'ın birinci gündemi artık Filistin değil, İran" olduğunu yazdı.

MAHMUD ABBAS'A BASKIYI ARTTIRDI

ABD merkezli New York Times gazetesi ve İngiliz haber ajansı Reuters da, Muhammed Bin Selman’ın Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’a ABD’nin Filistin-İsrail barış planını kabul etmesi için baskı yaptığını aktarmıştı.

"İSRAİL KENDİ DEVLETİNİ KURMA HAKKINA SAHİP, ONLARLA ÇIKARIMIZ ÇOK FAZLA"

İsrail'in yıllardır süren Filistin işgalini arka plana iten Prens Selman, görüşmeden birkaç gün sonra verdiği bir röportajda, "İsrail’in kendi devletini kurma hakkına sahip olduğunu ve Suudi Arabistan ile İsrail’in çok ortak çıkarının bulunduğunu" söylemişti.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 99
 • Bencan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence herkes ABD ye çalışıyor kimsenin ingilizler hariç bağımsızlığı yokkk
  Cevapla
 • ülkem 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüce Allah, Arabistan'ı suud ailesinden kurtarsın. bu ingiliz uşağı soy sadece kendi saltanatlarının devamından başka bir şey düşünmüyorlar.
  Cevapla
 • alican 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendini bu kadar siyonist ve haçlılara bağımlı yaparsan olacağı bu..Kendi halkının desteğini kaybettin..Saltanatın devamı yaşamsal hortumların yahudi ve haçlı amerikaya bağlı..Ne zaman petro dolar gelirleri yeterince batıyı memnun etmezse fişini çekince işin biter..batının haracına aman dikkat et..Filistini,lübnanı hatta ürdünü bile versen bunları memnun edemezsin..Sıra sana gelinceye kadar ver ver...
  Cevapla
 • The conquest 1 yıl önce Şikayet Et
  RABBİM hayırlı bu gecede kutsal topraklarımızı bu yahudilerle işbirliği içinde olan şeytanlardan kurtar,yine kutsal topraklara hizmet etmeyi İslam'ın son ordusu olan bu millete nasip eyle...AMİN
  Cevapla
 • hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Umreye gidip, adamları beslemeye devam edelimmmm
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya hava sahasını açmazsa ne olur? İşte Türkiye'nin kullanacağı silah...
Son dakika haberi: İdlib'de düzenlenen saldırı dünya basınında