Başbakan Erdoğan'dan Yeşilay'a övgü

Prof. Dr. İhsan Karaman'ın yeni dönemde başkanlık ettiği Türkiye Yeşilay Cemiyetini ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilay'ın yeni dönemdeki genç ve dinamik duruşunu övdü.

Başbakan Erdoğan'dan Yeşilay'a övgü
Başbakan Erdoğan'dan Yeşilay'a övgü
GİRİŞ 22.12.2012 23:51 GÜNCELLEME 22.12.2012 23:51

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sepetçiler Kasrı'nda bulunan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi'ni ziyaret etti.  Ziyarete Ankara Milletvekili, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl de eşlik etti. Yeşilay Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte bir toplantı gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, Yeşilay'a her zaman destek vereceğini ve Yeşilay'ın görünürlüğünün ve faaliyetlerinin daha da arttırılması gerektiğini ifade etti.

Yeşilay'ın yeni vizyonu ve çalışmaları hakkında Erdoğan'a bilgi veren Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, Yeşilay'ı uluslararası bir marka kurum haline getireceklerini, kanıta dayalı bilimsel yöntemler kullanarak bağımlılıklara karşı mücadele edeceklerini ve en az her şehirde bir şube açarak Yeşilay üye ve gönüllü sayısını artıracaklarını söyledi. Karaman, Yeşilay'ın insanları üretkenlikten, dinamizmden, sağlıklı olmaktan uzaklaştıran her türlü kötü alışkanlığın karşısında olacağını ifade etti.

Genel Başkan Prof. Dr. İhsan Karaman; Türkiye Yeşilay Cemiyeti olarak genç neslin alkol bağımlılığı ve madde bağımlılığından kurtulmasına yönelik geniş çaplı araştırmalar yaptıklarını ve bu araştırmalar çerçevesinde disiplinli bir çalışma içerisinde olduklarını ifade etti. Zararlı bağımlılıkların son dönemde oldukça çeşitlendiğini ifade eden Karaman, oluşturdukları akademik ve bilimsel bir ekip ile çağın gerekliliklerine uygun bir şekilde stratejilerini belirlediklerini belirtti.

Yeni yönetim kurulunu tebrik eden Başbakan Erdoğan, Yeşilay'ın bu dönemde çok genç ve donanımlı bir yönetime kavuştuğunu ifade etti. Erdoğan, bağımlılıklara karşı farkındalık oluşumunun çok küçük yaşlarda başladığını belirterek Yeşilay'ın ilkokullardan itibaren çocuk ve gençleri zararlı alışkanlıklardan koruyucu çalışmalar yapmasını istedi. Ülkemizin en önemli ve köklü sivil toplum örgütlerinden biri olan Yeşilay'a her türlü desteği vereceklerini belirten Başbakan Erdoğan, yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi. Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman ziyaret sonrası Başbakan Erdoğan'a özel bir tablo takdim etti.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünyanın gözü Türkiye'de! Para yağıyor...
Bakan Soylu: Önemli bir ilimize giden bombayı yakaladık