AK Parti'den Hakan Fidan açıklaması!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MİT Başkanı Hakan Fidan'la ilgili iddiayı yalanlayarak, 'Herhangi bir ABD senatosunun, herhangi bir organına ya da herhangi bir komisyonuna resmi bir sunum söz konusu değildir' ifadesini kullandı.

AK Parti'den Hakan Fidan açıklaması!
AK Parti'den Hakan Fidan açıklaması!
GİRİŞ 11.12.2018 19:02 GÜNCELLEME 11.12.2018 21:55
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

MKYK toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelilk, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın ABD'li senatörlere bilgi verdiği iddialarına ilişkin sorusu üzerine, MİT Başkanı da dahil olmak üzere bütün üst düzey görevlilerin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisi dahilinde hareket ettiklerini ifade etti.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN MUTLAK SURETLE BİLGİSİ VARDIR"

Çelik, şöyle konuştu:

"Bunların çoğu tabii ki genel olarak faaliyetlerinden, seyahatlerinden, temaslarından Sayın Cumhurbaşkanımızın mutlak suretle bilgisi vardır. Bazı detaylar söz konusu olduğunda da ilgili kişiler bu görüşmeleri yaptıktan sonra bu detaylarla ilgili olarak döndüklerinde mutlak suretle Sayın Cumhurbaşkanımıza bilgi verirler. Nitekim bu da bu şekilde gerçekleşmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız genel olarak bu seyahat trafiğinde haberdar olduğu kısmı o gün cuma namazı sonrasında açıkladı. Diğer detayla ilgili kısımdan haberdar olmadığını söyledi." 

MİT Başkanı Fidan'ın da döner dönmez yaptığı temaslar, temaslarda ortaya çıkan tablolarla ilgili bilgi aktarımında bulunduğunu ve bunun birçok görevli için geçerli bir rutin olduğunu belirten Çelik, MİT Başkanının TBMM yerine ABD senatosunu tercih ettiği şeklinde haksız bir tablonun ortaya çıkarıldığını söyledi. 

"FİDAN, ABD SENATOSUNUN HERHANGİ BİR ORGANINA SUNUM YAPMADI"

Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin bu derece milli bir kurumuna bu şekilde haksızca saldırmak herhangi bir parlamento üyesine veya herhangi bir siyasi partiye kazanç getirmez. Nitekim gittiğinde de herhangi bir ABD senatosunun herhangi bir kurum organına ya da herhangi bir komisyonuna bir sunum yapmamıştır. Bunun altını çiziyorum, herhangi bir komitesine ya da organına resmi bir sunum söz konusu değildir. Bir güvenlik forumunun inisiyatifi çerçevesinde çeşitli komitelere ait birkaç senatörle bir buluşması söz konusudur. Onun dışında da pek çok teması olmuştur, CIA Başkanıyla, diğer bir takım kendi muhataplarıyla...

AK Parti Sözcüsü Çelik, MİT Başkanı Fidan'ın dün de seyahat dönüşü temaslarıyla ilgili detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz ettiğini dile getirdi. 

YORUMLAR 1
  • Şamil 1 yıl önce Şikayet Et
    Güveniyoruz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son Dakika Haberi: Meteoroloji'den İstanbul uyarı! Hızı 100 km'yi bulacak
Riyad'dan Hafter'e tam destek