YSK'nın İstanbul kararına AK Parti'den ilk tepki!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, YSK'nın İstanbul kararını değerlendirdi.

YSK'nın İstanbul kararına AK Parti'den ilk tepki!
YSK'nın İstanbul kararına AK Parti'den ilk tepki!
GİRİŞ 09.04.2019 08:51 GÜNCELLEME 09.04.2019 10:02
Bu Habere 92 Yorum Yapılmış

Yavuz,'Bir takım hileli yollar ile sahtekarlıklarla seçmen kaydırması yapılmış dedik ve bunu belgeler ile ortaya koyduk. Bu sayı az değil. Bu sayı belki 10 binlerle ifade edilir. Bunu dikkate almamak doğru değil. Bunun altında bir şeyler arıyoruz.' dedi.

 

 

Ali İhsan Yavuz'un açıklamaları şöyle:

Her şey bu kadar netken talebin YSK tarafındn kabul edilmemesini anlamış değiliz. Hukuki yolları sonuna kadar deneyeceğiz. Seçimin sonucuna tesir edecek çok net veri var ortada. Elbette seçmen listeleri kesinleşmiştir ama burada organize bir suç var.

 

 

"BUNUN ALTINDAN BİR ŞEYLER ARIYORUZ"

Bir takım hileli yollar ile sahtekarlıklarla seçmen kaydırması yapılmış dedik ve bunu belgeler ile ortaya koyduk. Bu sayı az değil. Bu sayı belki 10 binlerle ifade edilir. Bunu dikkate almamak doğru değil. Bunun altında bir şeyler arıyoruz.

"DİYORUZ Kİ SANDIK BAŞINDA BİR ŞEYLER OLDU..."

5 bin kişinin bu şekilde görevlendirilmiş olduğunu gördük. Diyoruz ki sandık başında bir şeyler oldu, yapılmaması gereken bir liste yapıldı, göreve verilmemesi gereken kişilere görev verildi. YSK nezdinde olağanüstü itiraz yoluna gitmiş olacağız.

"51 SANDIK BİZİM VERDİĞİMİZ ÖRNEKLEMEYDİ, YSK'NIN KARARINI ANLAYAMIYORUZ"

51 sandığın sayılacak olması da ilginç. Şu sandıklar bunlara örnek olarak gösterilebilir demiştik. Bunlar sadece örneklendirmeydi. YSK bu örneklendirmeye bakmış ve bunlarda sayım yapalım demiş. Biz bütün sandıklarda bu örneklemeyi verseydik tüm sandıklarda mı sayım yapılacaktı. Onlar sadece örneklemeydi .Örneklemede yapılacak sayımlar hiçbir şey ifade etmez.

"UMARIM Kİ YSK, CHP'NİN ÇIKIŞLARINDAN ETKİLENMEMİŞ OLSUN"

CHP'nin yetkilileri bir takım çıkışlarda bulundu umuyorum ki YSK bu çıkışlardan etkilenmiş olmasın. Bu çıkışlardan etkilenmemiş olduğunu düşünmek istiyorum. Daha hiçbir şey bitmedi.

"İSTANBUL İÇİN OLAĞANÜSTÜ İTİRAZ HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ"

Büyükçekmece ile ilgili yeniden bir seçim olsun diye talebimizi ilettik. Bu talebin arkasından da yine olağanüstü itiraz süreci söz konusudur. Bütün İstanbul için de bu hakkımızı kulanacağız.

ETİKETLER
AK PARTİ
YAZDIR
YORUMLAR 92
 • ABÇ 1 yıl önce Şikayet Et
  1- Bu adamlar bunca filmi çeker iken siz filmin galasına davet mi bekliyordunuz? 2- Adamlar gişe hasılatını sizinle mi paylaşacak sanıyordunuz?
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bekir beyin sözünü hatırlayalım.arkadaslar
  Cevapla
 • Erdoğan 1 yıl önce Şikayet Et
  seçim yenilenmeli hırsızlar yargılanmalı ysk soruşturulmalı
  Cevapla
 • Çiçek 1 yıl önce Şikayet Et
  YSK niye izin vermiyor sayıma tarafmı tutuyorlar neyi saklıyorlar. Saklıycak bir şeyleri yoksa hadi bakalım çıkarın oyları
  Cevapla
 • alaskamkuzey 1 yıl önce Şikayet Et
  Tehdit le nereye kadar eyide sen kimsin ki basını tehdit ediyorsun Haaaa belediye başkanı olacaksın eyide MÜTAVAZİ OLMAK ÇOK MU ZOR DU
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 5 kişi şehit olmuştu! Diyarbakır'daki hain saldırıda sıcak gelişme!
Endonezya'da feribottaki personelin koronavirüs olduğunu duyan yolcular denize atladı