Devlet Bahçeli: İstanbul'da seçim yenilenebilir

MHP lideri Devlet Bahçeli, İstanbul'daki seçim tartışmasına ilişkin olarak, "Seçim sonuçları toplum vicdanında huzur bulmayacak şekilde sonuçlandıysa yeni seçim düşünülebilir. Şu an için YSK'ya yapılan itirazları takip etmeliyiz" dedi.

GİRİŞ 09.04.2019 14:30 GÜNCELLEME 09.04.2019 15:40
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'daki seçim sonuçları için, "Şimdi böyle bir sürecin içindeyken işi kargaşaya, aceleciliğe, mazbatayı kim alırsa alın İstanbul tartıştırabilecek bir zemine sürüklemek doğru değildir. İtirazların sonucu alınmalıdır. Bunlara rağmen ortada hala seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar Türkiye'yi kaosa sürükleyecek noktaya yönlendiriyorsa, bu hatalardan kurtulmanın yolu yine demokrasi içinde aranmalıdır" ifadelerini kullandı. 

 

 

MHP lideri Bahçeli, yerel seçim sonuçlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, 1 oy tartışması hakkında "Süreç devam ediyor, yorum yok" ifadelerini kullandı. 

"YENİDEN SEÇİM DÜŞÜNÜLEBİLİR"

 

 

AK Parti'den yapılan yeniden seçim konusunu değerlendiren MHP lideri şunları söyledi:

"Mahalli idareler seçimler, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden sonra ilk seçimlerdir. Geçmişte kazandığı öneme artı olarak yeni sistemle uyumlu şekilde çalışabilecek bir konumda taşıyabilmesi için önemi bir kat daha artmıştır. Seçimlerden sonra her seçimde olduğu gibi sayım sırasındaki farklılıklar her partiye göre farklılıklar ortaya konularak itirazlar ortaya konulmaktadır. İtirazlar haktır, değerlendirilebilir. Türkiye'ni normalleştirmeye ihtiyaç vardır. Özellikle Türk siyasi hayatında, sosyal hayatta önemli yeri olan İstanbul'da ise bir kargaşa yaşanmaktadır. 29 bin oy ortaya konmuştur, bu farkı değiştirebilecek itirazlar üzerinde çalışmalar yapılmıştır. Bu tabiidir. Şimdi böyle bir sürecin içindeyken işi kargaşaya, aceleciliğe, mazbatayı kim alırsa alın İstanbul tartıştırabilecek bir zemine sürüklemek doğru değildir. İtirazların sonucu alınmalıdır. Bunlara rağmen ortada hala seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar Türkiye'yi kaosa sürükleyecek noktaya yönlendiriyorsa, bu hatalardan kurtulmanın yolu yine demokrasi içinde aranmalıdır. Seçim sonuçları toplum vicdanında huzur bulmayacak şekilde sonuçlandıysa yeni seçim düşünülebilir. Şu an için YSK'ya yapılan itirazları takip etmeliyiz. 60 günden sonraki ilk pazar günü seçim yapılabilir. Bundan gocunmaya gerek yok. Şu an için YSK'ya yapılmış itirazları takip etmeliyiz.''

MANSUR YAVAŞ YORUMU

Devlet Bahçeli, Mansur Yavaş ile ilgili ise, ''Sayısal yönden mazbatayı almıştır ama toplumsal vicdanda beraat etmemiştir. Ankara'daki belediye başkanına yaklaşımım aklanmadan paklanmadan benim belediye başkanım diyemem'' ifadelerini kullandı. 

ETİKETLER
fox
YAZDIR
YORUMLAR 95
 • baran 11 ay önce Şikayet Et
  seçim yenilenirse hiçbir adayın yeri değişmemeli Ayrıca seçimler kameralı olarak görüntü altında yapılmalı sandıklar kamera önünde açılıp sayılmalı
  Cevapla
 • hasan 11 ay önce Şikayet Et
  ee tamam da diyelim ki yine aynı şeyler yaşandı, o zaman ne olacak? seçimin değil sistemin yenilenmesi gerekiyor. yerel seçimler kaldırılsın, elektronik oylamaya geçilsin. tek makul çözüm bu...
  Cevapla
 • müşahitler 11 ay önce Şikayet Et
  Eğer seçim yenilenirse Ak parti bütün müşahitlerini faklı kişilerle değiştirmeli. Bu istanbul seçimi fetöcülerin attığı en son kazıklardan biri gibi görünüyor.
  Cevapla
 • tırt 11 ay önce Şikayet Et
  seçimler yenilenmelidir chp sayesinde tırtingen oldu içimizdeki şüpheler başka türlü gitmez
  Cevapla
 • sefa 11 ay önce Şikayet Et
  16 haziran pazar günü seçim olabilir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump'a 'u' dönüşü yaptıran gelişme! 3 eyalet için radikal karar
İtalya'da Covid-19'dan ölenlere ilişkin rapor açıklandı