Ankara Valisi Şahin paylaştı! İşte sosyal medyanın konuştuğu Hasan'ın son hali...

Sokakta yaşayan ve anlattıklarıyla bir anda sosyal medyanın konuştuğu isim haline gelen Hasan M. ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ankara Valisi Vasip Şahin, Hasan M.'nin son halini paylaştı ve "Mutlu olduğu bir işi, huzurla yaşayacağı sıcak bir yuvası var." ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 17.02.2020 13:41 GÜNCELLEME 17.02.2020 23:28
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Söz konusu videonun yüz binlerce paylaşım almasından sonra Ankara Valiliği de harekete geçmiş, Vali Vasip Şahin, "Gönlü zengin, yüreği kocaman Hasan’a ulaştık" açıklamasını yapmıştı.

 

 

Vali Şahin, Hasan M. ile ilgili yeni bir mesaj daha paylaştı ve Hasan M.'nin tedavisinin tamamlandığını ve yeni bir işi ile evinin olduğunu duyurdu.

Vali Vasip Şahin, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

 

 

Milletimizin gönlünü fetheden kocaman yürekli Hasan M.’i misafir ettik.Tamamlanan tedavisinin ardından bugün işbaşı yapan Hasan’ın da artık, mutlu olduğu bir işi, huzurla yaşayacağı sıcak bir yuvası var. Teşekkürler hayırseverler, Teşekkürler Türkiye.

"ALLAH İNSANI SINAR"

Sosyal medyada paylaşılan videoda Hasan şu sözleri dile getirmişti;

Sokaklarda selpak satıyorum. Parasıyla çorba içiyorum. Yalnızlıktan dolayı üzülüyorum... Ama şöyle bir şey var: Allah insanı sınar. Allah şu an beni sınıyor ve bana taşıyamayacağım yükü vermiyor. Genelde metronun kapısının dibinde yatıyorum. Gece 1'de kapanıyor, yere karton seriyorum, havalandırma sıcak üflediği için orada yaşıyorum ben. Ama Allah insana taşıyamayacağı yükü vermez. Benim de evim olacak, düzenim olacak... Buna inanıyorum.

Şu an selpak satıyorum, iş bulamıyorum. Sokakta yaşadığımı söyleyene kadar problem yok ama onu söyleyince almıyorlar.

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Sinan özatalay 1 ay önce Şikayet Et
  İste tevekkülün ete bürünmüş hali ALLAH A SIGINMANIN TEKNONA INANISIN VE IMAN EDISIN ETE BÜRÜNMÜŞ HALİ HASAN KARDESIMIZ ROPRTAJI YAPARKEN KALBINDEN GECENLERI SÖYLÜYORDU ISYAN ETMEDEN BU SÖZLERİDE AKLINA YER ETMIS ALLAHA IMAN EDIP SADECE ALLAHA GUVENDIGIN ICIN RABBIMDE ONU EN SONUNDA RAHATA ERDIRDI RABBIME HAMD OLSUN
  Cevapla
 • garip yolcu 1 ay önce Şikayet Et
  Emeği olan herkesten Allah razı olsun. Hasanlarımıza sahip çıkmak gerekiyor
  Cevapla
 • Faruk 1 ay önce Şikayet Et
  Sayin valim sagol varol iyiki varsiniz...
  Cevapla
 • Bursadan Aysel 1 ay önce Şikayet Et
  Bu video yu seyrettikten sonra her gece dua ettim dua ederken onun hasanın saflığına sığındım çok temiz safiyane pırlata gibi bir kalp Yolu daim açık olsun birde o videoyu çeken her kimse oda bu sevaba vesiledir hazirun huzurunda sayın valimizede şükranlarımızı sunarız sahiplenerek bizimde üzerimizden yükümüzü aldı
  Cevapla
 • GERÇEK 1 ay önce Şikayet Et
  Sosyal medya nelere kadirsin....
  Cevapla
 • İsmail 1 ay önce Şikayet Et
  Gerçek olan tek şey Kâdir olanın Allah olduğudur.
  Cevapla
 • Emre aslan 1 ay önce Şikayet Et
  kadir olan ALLAH kardesim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM'den korona açıklaması: Dünya genelinde yasaklanmalı
Fransa doktorlar için halktan maske topluyor