Türkiye'de Atatürk dövmeli, siyaset dönemi

Siyasi dövmeleri inceleyen CNN son dönemde insanların vücutlarına Atatürk resimleri ve Atatürk imzalarını kazdırdığını ve bu şekilde iktidarı protesto ettiklerini izleyicileriyle paylaştı. Dövmelerin sebebi CNN göre şöyle:

Türkiye'de Atatürk dövmeli, siyaset dönemi
Türkiye'de Atatürk dövmeli, siyaset dönemi
GİRİŞ 19.09.2010 15:52 GÜNCELLEME 19.09.2010 15:52
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Türkiye’nin önde gelen dövme sanatçılarıyla konuşan CNN, son dönemde insanların vücutlarına Atatürk resimleri ve Atatürk imzalarını kazdırdığını ve bu şekilde iktidarı protesto ettiklerini izleyicileriyle paylaştı.

Dövmelerin, Atatürk’ün ayak izlerini takip etmekle eşdeğer olduğu belirtildi. Atatürk dövmelerinin bir protesto aracına dönüştüğüne dikkat çeken dövmecilerden Emrah Çakın, CNN’e “Eskiden insanlar sırtlarına ve göğüslerine Atatürk ile ilgili dövmeler yaptırıyordu ama artık vücutlarının daha görünür olan kısımlarına, kollarına yaptırıyorlar. Bu bir tepki olarak algılanabilir” dedi.

Vatan

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • şükrü ğüvenç 8 yıl önce Şikayet Et
  aday. sanırım buda türkiyeyi soymuş yada soymaya aday dikkat ediyorum türkiyeyi seviyorum biz kolluyoruz biz daha iyi idare ediyoruz diyenler en fazla soyanlar e tabi atatürküde kullananlar buna dahil ne hikmetse sevenler soyuyor
  Cevapla
 • hakan meriç 8 yıl önce Şikayet Et
  ..... bari kan grubunu yazdırın bir işe yarasın. yada kimlik numarasını yazdırısınlar.her yerde işe yarar.
  Cevapla
 • Ercan Ersin 8 yıl önce Şikayet Et
  Ne Alaka. Eskiden Atatürk üzerinden ağababaları nemalanıyordu şimdi onlar doydu galiba şimdide gariban esnaf kazanıyor yalnız salağıda var bunların bazıları arabaların arkasına yazdıklarından para dahi almıyorlarmış Ataya vefa borcu ödüyorlarmış kendilerince.Ama bu durum Doğan medyanın beyanıyla alakalı olmamalı.
  Cevapla
 • Burcak Oney 8 yıl önce Şikayet Et
  Ataturku rahat birakin...... Ataturku kullanmaktan vazgecin.....
  Cevapla
 • dursunerbasan 8 yıl önce Şikayet Et
  Din Cahilleri... Din cahilleri guruhu,veya camii ye Laiklik adına Dik gelmemye ahd etmiş,ama Yatay da getirmeyin diye vasiyet bırakmayan bir kısım tebaa... İşin garibi,yatay geldiğinde yine namazlarını biz kılarız. Allah ıslah eylesin cümlesinide
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump'ın 'Golan Tepeleri İsrail'in açıklaması ne anlama geliyor?
Milli Takım'da 'Güneş' açtı!