Eşini 28 bıçak darbesiyle canice öldüren sanıktan ilginç savunma!

Küçükçekmece'de kendisini aldattığı düşündüğü eşi Sıdıka Üner'i 28 bıçak darbesiyle öldüren Mehmet Üner'in yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Sanık Üner mahkemede ilginç bir savunma yaptı.

GİRİŞ 07.09.2021 12:06 GÜNCELLEME 07.09.2021 13:22
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Küçükçekmece’de kendisini aldattığını düşündüğü eşi Sıdıka Üner’i 28 bıçak darbesi ile öldüren Mehmet Üner’in yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Mehmet Üner SEGBİS sistemi ile hazır edildi. Sanık Üner duruşmada mahkeme başkanının “Sende bıçak var mıydı?” sorusuna “Muz soymak için bıçağım vardı. Onunla bıçaklamış olabilirim” dedi.

Gaziantep'te üzerine gardrop devrilen 6 yaşındaki Mustafa hayatını kaybettiGaziantep'te üzerine gardrop devrilen 6 yaşındaki Mustafa hayatını kaybetti


EŞİM ART NİYETLİ BİR İNSANDI

Savunması sorulan sanık Üner eşinin başka erkekler ile görüştüğünü iddia ederek “Beni birden fazla kişiyle aldatıyordu. Ben de kendisini bir erkekle gezerken gördüm ancak özel sektörde çalıştığım için işe gitmek zorundaydım ve dolmuşa binip işe gittim. O zaman sorduğumda bana ‘sana ne’ diyerek yüzüme tükürdü. Ev aldım eşimin üzerine yaptım. Ama eşim art niyetli bir insandı. Eşim olay günü yine geç geldi. Aldatma olayları nedeniyle tartıştık, yüzüme tükürdü. ‘Şerefsizsin’ dedi. O an kendimi kaybettim. Pişmanım. Böyle olmasını istemedim” dedi.

MUZ SOYMAK İÇİN BIÇAK VARDI

Sanık Üner mahkeme başkanının “Sende bıçak var mıydı?” sorusuna “Bıçağı eşim mutfaktan getirdi sonrasını hatırlamıyorum. Ben onu sakinleştirmeye çalıştım ama sonrasını hatırlamıyorum. Eşim bıçağı alıp bana saldırdı. Ben de muz almıştım, muzu soymak için bıçağım vardı. Onunla bıçaklamış olabilirim. Ne yaptığımı hatırlamıyorum” şeklinde konuştu. Sanık savunmasının ardından mahkeme heyeti dinlenilmeyen tanıkların dinlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. 

28 KESİCİ ALET YARASI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 23 Ekim 2020 tarihinde Küçükçekmece’de meydana gelen olay anlatılmıştı. İddianamede, olay günü ihbar üzerine polis ekiplerinin cinayetin işlendiği eve gittikleri ve burada sanık Mehmet Üner’in eşini öldürdüğünü beyan ettiği aktarılmıştı. Öte yandan sanık Üner’in elindeki bıçağın ortalama 15 cm olduğu da iddianamede belirtilmişti. Maktul Sıdıka Üner’in yapılan muayenesinde 28 adet kesici delici alet yarası tespit edildiği de iddianamede açıklanmıştı. İddianamede sanık Üner’in ‘eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılması talep edilmişti.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
sıdıka üner
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Yahya 4 ay önce Şikayet Et
  Ne mehkeme ama ortada cinayet var hde canice Daha delilmi lazim
  Cevapla
 • Mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  Bıçakla mız soymak çok enteresan, elma, armut, portal dese neyse.
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 4 ay önce Şikayet Et
  muz soymak bıçak değil kazma alman gerekirdi.muz bıçakla soyulmaz adamın kafa kırıkmı-paranoid i,zofrenmi hakim akıl raporu talep etsin zaten damadın düğün fotoğrafında el tutmasında kravat takmasında hayır yokmuş
  Cevapla
 • İsmail72 4 ay önce Şikayet Et
  Hayat bu dünyadan ibaret değil öbür dünya da var
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin konuştuğu kare sonrası çok çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Dikkat çeken sorular..
Kabaktepe'den İmamoğlu'na Nasreddin Hocalı fıkra göndermesi