Şişkinliğin ilacı rezene

Sindirim sistemi rahatsızlıkları, adet dönemi sancıları, şişkinlik ve gaz problemleri için rezeneden faydalanabilirsiniz.

Şişkinliğin ilacı rezene
Şişkinliğin ilacı rezene
GİRİŞ 25.07.2016 16:24 GÜNCELLEME 25.07.2016 16:24

Kalsiyum, potasyum, magnezyum, C ve B vitaminleri içeren rezeneyi kökünden sapına kadar pişirip yiyebilirsiniz. Bu harika sebze, özellikle adet dönemlerinde sancıları giderdiği için tercih ediliyor. Sindirim sistemi rahatsızlığı yaşayıp gaz problemi çekiyorsanız zeytinyağlı rezene yemenizde fayda var. Ayrıca kış döneminde balgam söktürücü olarak çayını da içebilirsiniz. 

Koşudan önce...

Düzenli olarak koşuyor ve yarışlara katılıyorsanız size bir önerimiz var. Yarışa başlamadan önce her 100 ml suyun içerisine 8 g (1 tatlı kaşığı tepeleme) şeker koyduğunuz takdirde bu karışım size enerji içeceklerinin vereceği enerjinin aynısını sağlayabiliyor. 

Kurubaklagiller kolestrol fakiri

Uzmanlar beslenmenizde kuru baklagillere (nohut, kuru fasulye, mercimek vb.) daha çok yer vermenizi öneriyor. Kuru baklagiller; yağ, doymuş yağ ve kolesterolden fakir kompleks karbonhidratlar ile posadan zengin bitkisel protein kaynağı besinler. İçerdikleri fitokimyasal maddeler nedeniyle kan kolesterolünü düşürücü pozitif etkileri bulunuyor. Haftanın iki günü öğlenleri nohutun sulu yemeğinden yiyebilirsiniz veya akşamları yemeğinizin yanında humus olarak da tüketebilirsiniz. 

*Formsante dergisinden alınmıştır.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dolandırıcılardan sahte rezervasyon tuzağı
Dünya devlerini buluşturan zirve: 400 milyar dolar pazarda Türkiye'den daha iyisi yok