American Airlines'a "ayrımcılık" davası

ABD'nin New York kentinde 4 Müslüman, uçaktan indirilmeleri gerekçesiyle American Airlines aleyhine 9 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

American Airlines'a "ayrımcılık" davası
American Airlines'a "ayrımcılık" davası
GİRİŞ 20.01.2016 05:59 GÜNCELLEME 20.01.2016 05:59
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hafta sonu 6 arkadaşıyla Kanada'nın Toronto şehrinden New York'a gitmek üzere bindikleri yolcu uçağından indirilen 4 Müslüman, yaşadıkları ayrımcılığı mahkemeye taşıdı.

Brooklyn'in Brighton Beach semtinde ikamet eden söz konusu 4 kişi, "federal mahkeme"ye yaptıkları başvuruda, hava yolu firmasından ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle 9 milyon dolar manevi tazminat talep etti. 4 kişi, başvuru dilekçelerinde, uçuş görevlisinin pilotun tedirgin olduğu gerekçesiyle kendilerini uçaktan indirdiğini, bu ayrımcılık ve kötü muamele dolayısıyla büyük duygusal ve psikolojik zarar gördüklerini bildirdi.
Davacı 4 kişi, yaptığı açıklamada, 11 Eylül'den sonra Müslümanlara karşı ırkçı yaklaşımları duyduklarını ancak başlarından geçen olaya kadar hiçbirine şahit olmadıklarını belirtti. Davacılardan Shan Anand ve Faimul Alal, uçakta anormal herhangi bir hareketlerinin olmamasına rağmen, uçuş görevlisinin kendilerine inmeleri gerektiğini söylediğini aktardı. "Bize, size ait eşyalarınızı alın ve uçaktan inin denildi" ifadesini kullanan Anand, bu sırada herkesin kendilerine baktığını ve bunun uygun bir söyleme şekli olmadığını kaydetti.

YORUMLAR 1
  • YavMid 4 yıl önce Şikayet Et
    az istemişler
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Galatasaray galibiyeti unuttu!
Başkan Erdoğan, Bediüzzaman'ın talebesi Mehmet Fırıncı ile telefonda görüştü