Almanya'da alkol kullanımına sınırlama talebi

Aşağı Saksonya Eyaleti Bağımlılık Sorunları Dairesi Müdürü Manfred Rabes, Almanya'da alkol satış saatlerine sınırlama getirilmesini istedi.

Almanya'da alkol kullanımına sınırlama talebi
Almanya'da alkol kullanımına sınırlama talebi
GİRİŞ 04.11.2013 20:45 GÜNCELLEME 04.11.2013 20:45

Rabes, Alman Haber Ajansına (DPA) yaptığı açıklamada, uzmanların, alkollü içeceklerin satış saatlerine sınırlama getirilmesinin gençler arasında aşırı alkol tüketimini dizginlemek açısından iyi bir yol olduğu görüşünü paylaştıklarına dikkati çekerek, "Bu tür yaklaşımlar doğrudur. Gençler çoğu zaman gece benzin istasyonlarından alkollü içecek alıyor" ifadesini kullandı.

Gençlere yönelik önlem alınmasını hedefleyen programların önemli olduğunu ancakyapıların da değişmesi gerektiğine işaret eden Rabes, "Avrupa'da karşılaştırıldığına en düşük alkol fiyatları bizde" diye konuştu.

Bu arada Almanya'da Hannover ve Bremen'in de arasında bulunduğu bazı kentlerde, alkollü içeceklerin 24 saat boyunca satılmasına sınırlama getirilmesi istendi.

Baden-Württemberg eyaletinde saat 22.00'den 05.00'e kadar süpermarket, büfe ve benzin istasyonlarının alkollü içecek satış yapması yasak. Bavyera eyaletinin de benzer bir uygulaması bulunuyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Eli kanlı cuntacılardan inkar ve yalan bombardımanı: Darbeye değil arsa bakmaya gitmişler!
Süleyman Soylu'dan flaş karar: TBMM’ye müracaat edeceğim