Der Spiegel'in ikiyüzlü yayın politikası

Gezi olayları sırasında İstanbul'u kaos şehri olarak gösteren Alman Der Spiegel, Paris'te yaşananların aksine güzelleme yaptı.

Der Spiegel'in ikiyüzlü yayın politikası
Der Spiegel'in ikiyüzlü yayın politikası
GİRİŞ 30.05.2016 13:38 GÜNCELLEME 30.05.2016 13:38
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gezi olaylarıyla başlayan süreçte Merkel hükümetinin Türkiye aleyhindeki tutumuna en büyük destek Alman basınından gelmişti.

Gezi'deki eylemleri ve polisin müdahalesini olduğundan daha ağır ifadelerle haftalarca gündemde tutan Der Spiegel , tarihinde ilk kez Türkçe kapakla çıkarak Gezi gençliğine "Boyun eğme" diye seslenmişti.

PARİS'TE OLAYLAR VAR AMA..

Son haftalarda Fransa, toplumsal eylemlerle sarsılıyor. Ülke şubat ayından bu yana sokak gösterilerine ve grevlere sahne oluyor, olaylar giderek daha şiddetli bir hal alıyor. Fransız güvenlik güçlerinin göstericilere karşı tavrı giderek sertleşirken, orantısız güç kullanımının görüntüleri medya tarafından yayınlanmasa da sosyal medyada paylaşılıyor.

Tüm bunlar yaşanırken, Türkiye'deki eylemleri kışkırtan ve "boyun eğme" diyen Der Spiegel, bu defa Paris'i kapağına taşıdı.

Şehirde yaşanan kaosu görmeyen dergi, tam tersine Paris'te muhteşem bir atmosfer olduğunu buranın aşk, kültür ve umutların şehri metaforunu ön plana çıkardı.

ETİKETLER
almanya
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Zafer 5 yıl önce Şikayet Et
    Eee. Bizim basın neden oradan görüntü vermiyor. Yoksa parise basının girmesi yasak mı? Bizim gazeteciler gidip oradan görüntü çekip bunu paylaşmalı.
    Cevapla
  • ahmet 5 yıl önce Şikayet Et
    Sahtekerler bu Spiegel kimin bir Yahudi Axel verlag Huruyetin 25% bunardaresmen Gasteleri hep almışrekabeti kırmak yalanları kolay yazmak milletide mauzz özfgürmedya dedikleri bu işde nerde özgürse durman hic Dunyada konu kalmadı heb Erdongan peşindeler nekadar yalan warsa bunar istediyni yazmiyor senaryo durmadan hakeret Turkinsanına bunu Almanlar ödüycek hemide öyle bir Probleme gireceki bidada ayakalkamiycak ar bizimDewletin Politikasını icindeki Terorgrupları resmen desdeklediyor biz bunara göstereceyiz işci 3nesil yaşadı yaşıyor onar biz unudu galiba biz heb yalan haberizliyoruz saniyorla Almanyada Benim Turkuaz Radiyomu internetde olduy halde 3gündür kesdiler kesenler Almanlar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Terör örgütü PKK yanlıları Almanya'da yürüyüş düzenledi
DSÖ'den beklenmedik Omicron varyantı açıklaması: Net bir kanıt yok...