PKK'nın İngiltere desteğini doğruladılar!

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Times, İşçi Partisi'nin lideri Corbyn'in, terör örgütü PKK'nın İngiltere'deki lobi örgütleriyle bağlantısı olduğunu öne sürdü.

PKK'nın İngiltere desteğini doğruladılar!
PKK'nın İngiltere desteğini doğruladılar!
GİRİŞ 17.12.2016 13:41 GÜNCELLEME 17.12.2016 13:41
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

İngiliz The Times gazetesi, İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisinin lideri Jeremy Corbyn'in, terör örgütü PKK'yı meşrulaştırma çabası içerisinde olan PKK'nın İngiltere'deki lobi örgütleriyle bağlantılı olduğunu ileri sürdü.

Gazetenin İstanbul mahreçli haberinde, Corbyn ile İşçi Partisinin Gölge Uluslararası Kalkınma Bakanı Kate Osamor'un, İngiltere'de faaliyet gösteren, PKK bağlantılı sözde "Kürdistan'da Barış" kampanya grubunun patronları arasında yer aldığı kaydedildi.

PKK'nın 2001'den bu yana İngiltere'nin yasaklı terör örgütleri listesinde bulunduğunun hatırlatıldığı haberde, Corbyn'in desteklediği sözde "Kürdistan'ta Barış" girişiminin "öncelikli hedefleri arasında, PKK'nın İngiltere'deki yasaklı terör örgütler listesinden çıkarılması olduğu" bildirildi.

Habere göre, girişimin aktif üyeleri olan Corbyn ve Osamor, grubun amaçlarını gündeme getirmek için siyasi konumlarını kullanıyor. The Times, haberde, Corbyn'in eylül ayında PKK destekçisi bir grubun düzenlediği toplantıda konuşma yaptığını, Osamor'un da nisan ayında parlamentoda terör örgütü elebaşına özgürlük adlı bir etkinliğe evsahipliği yaptığını yazdı.

Haberde, adının kullanılmasını istemeyen Londra'da yerleşik bir aktivistin de, Corbyn'in PKK'nın solcu ideolojisini desteklediği yönündeki ifadelerine yer verildi.

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Galip hoca 3 yıl önce Şikayet Et
  Bizi zaten hiç sevmiyorlar. Peki soruyorum. Yurt dışında o kadar Türk var . Biz niye onların iç işlerini kaşıyamıyoruz.
  Cevapla
 • semih 3 yıl önce Şikayet Et
  biz dürüst bir halkiz da ondan .
  Cevapla
 • eKo 3 yıl önce Şikayet Et
  guzel soru
  Cevapla
 • Fehmi 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye ,yapılan bu saldırılara arka çıkan devletlerde aynı şekilde terör faliyetlerini desteklemelidir.bireysel saldırılarla can alıcı hedefleri imha etmelidir
  Cevapla
 • Levent 3 yıl önce Şikayet Et
  zamanı gelecek avrupaya gireceğiz ozaman bunların hesabını size er yada gec ödeteceğiz adaletten kaçamazsınız
  Cevapla
 • Akillllllllll 3 yıl önce Şikayet Et
  DEVLET ACILLL OLARAK CANLI BOMBA VE BENZERI eylem haxirliginda olan teroriste YUKSEK ODUL VE AF cikarmalidir
  Cevapla
 • AKILLLL 3 yıl önce Şikayet Et
  CANLI BOMBA EYLEMI EMRI ALAN TERORISTE DEVLET BU EYLEMINDEN VAZGECMESI HALINDE YUKSEK BIR ODUL VERMELI VE affedecek DUZENLEME YOLUNA GITMELI
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Chang'e 5 uzay aracı, Ay'a bayrağı dikti! Tarihe geçen görüntü
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum