Irkçı Wilders yine ‘Fitne’ peşinde!

Hollandalı aşırı sağcı politikacı Geert Wilders, 2008 yılında internetten yayınladığı ‘Fitne’ adlı filminin yeni bölümlerinin hazırlığı içinde olduğunu bildirdi.

Irkçı Wilders yine ‘Fitne’ peşinde!
Irkçı Wilders yine ‘Fitne’ peşinde!
GİRİŞ 11.04.2017 07:04 GÜNCELLEME 11.04.2017 07:04
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Özgürlük Partisi (PVV) lideri Wilders, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Fitne 2’ ile başlayacak 9 yeni bölüm hazırlayacağını duyurdu. İslam’ı, özellikle de Kuran’ı hedef alan ‘Fitne’ adlı 16 dakikalık film 2008 yılında tamamlanmış, televizyon kanallarının kabul etmediği video internet üzerinden yayınlanmış, birkaç saat içinde 3 milyon kişi tarafından izlenmişti. Film, İslam ülkelerinden sert tepkiler almış ve dönemin başbakanı Balkenende, böylesi bir filmin yayınlanmasından üzüntü duyduğunu söylemişti.

Savcılık, Haziran 2008’de Wilders’in ‘Fitne’ filminden dolayı yargılanmasıyla ilgili başvurularda takipsizlik kararı vermişti. Bu karar daha sonra yüksek mahkeme tarafından bozulmuş, bir gruba hakaret etmek ve nefret tohumları saçmak suçlarından yargılanan Wilders 2011 yılında beraat etmişti.

KAYNAK: HABERTÜRK
YORUMLAR 8
 • Turkiyem 6 yıl önce Şikayet Et
  Şeytanın arka bacağı iyyyy
  Cevapla
 • Ali 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamın ölümü çok feci olacak bütün dünyaya ibret olacak goreceksiniz
  Cevapla
 • radres 6 yıl önce Şikayet Et
  Eyy ümmeti Muhammed kıyamet kopana kadar ebu cehiller, ebu lehebler bitmeyecek yalan dünyada ahiretimizi kazanmak için bu hainlerle mücadeleye devam edeceğiz inşaAllah durmayk yok yola devam
  Cevapla
 • murtaza 6 yıl önce Şikayet Et
  kafirler kafirliğini yapacak, müslümanlarda müslümanlığını.
  Cevapla
 • almanya 6 yıl önce Şikayet Et
  Biri onun hakkından gelir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den skandal 'LGBT' talimatı!
Şükrü Genç Özgür Özel ile olan konuşmasını anlattı: Neyi aşamadınız