Yahudiler Macron'un kapısına dayandı

Macron, henüz Fransa'nın yeni cumhurbaşkanı olmasına rağmen, Yahudiler kapısına dayanarak, İsrail mallarını boykot çağrısı yapan bir milletvekili adayını geri çekmesini istedi.

Yahudiler Macron'un kapısına dayandı
Yahudiler Macron'un kapısına dayandı
GİRİŞ 14.05.2017 20:18 GÜNCELLEME 14.05.2017 20:36
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Fransa'daki Yahudi organizasyonlarının çatı kuruluşu (CRIF) Macron'un, Cumhuriyet Yürüyüşü partisinin daha önce İsrail mallarını boykot çağrısı yapmış olan bir milletvekili adayını geri çekmesini istedi.

CRIF'in Seine-Maritime bölgesinden aday gösterilen William Tchamaha için yaptığı bu çağrı, kuruluşun Twitter hesabında yer aldı.

'YASA DIŞI BİR DEVLET'

Le Parisien gazetesinin haberine göre, bir lisede eğitim danışmanlığı yapan Tchamaha, şubat 2017 içinde yazdığı bir tweette "İsrail'i hukuk tanımayan yasa dışı bir devlet" olarak tanımlamış ve Filistin İçin İsrail’e Boykot Girişimi'ne (BDS) destek vermişti.

Gazeteye konuşan Tchamaha, "Boykot çağrısı yaptığımı hatırlamıyorum. Ancak eğer CRIF benim bütün sosyal ağlardaki geçmiş yazılarıma bakarsa bu ülke karşıtı hiçbir şeyim yoktur. Ben bir barış aktivistiyim." ifadesini kullandı.

FRANSA YARGITAYINDAN SKANDAL KARAR

Kasım 2015 ayında Fransa yargıtayının verdiği bir karar nedeniyle Fransa'da İsrail mallarını boykot etme çağrısı yasa dışı kabul ediliyor.

Geçtiğimiz şubat ayında Lübnan'ı ziyaret eden Emmanuel Macron, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde bu yasağın devam edeceğini söylemişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 10
 • vatandas 6 yıl önce Şikayet Et
  maske düştü artik hersey alenen...
  Cevapla
 • Herzog 6 yıl önce Şikayet Et
  İşerine gelince biz İsrail'den sorumlu değiliz derler işlerine gelmeyince İsrail'İ en önce onlar savunur!.. Ah şu Yahudi milleti
  Cevapla
 • ertugrul reis 6 yıl önce Şikayet Et
  binlerce yıl önce yahudiler nasıl yüzsüz ve kendi menfaatleri için çalıştılar ise günümüzde de aynılar.değişen sadece tarih ve kişiler.amaçları hep aynı.
  Cevapla
 • dede 6 yıl önce Şikayet Et
  çehennem ateşine nasıl dayancan kötu yahuduler
  Cevapla
 • Mizah 6 yıl önce Şikayet Et
  Batıda demokrasi olduğunu zan edenler , batıda sadece Yahudi hakimiyeti var. Yahudi'ye boyun eğenler çağdaş ve medeni oluyor. Baş kaldıranlar barbar ve diktatör. Anlayın artık bu yalan oyununu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bahçeli'den İstanbul ve Ankara mesajı: Savurup indireceğiz!
Merkez Bankası'nın rezervlerinde tarihi rekor