Almanya'ya net uyarı! Gerçekleri yüzlerine vurdu

Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Milletvekili Mustafa Erkan hükümet tarafından Türkiye'ye uygulanan çifte standardı eleştirerek aynı partide siyaset yaptığı Sigmar Gabriel’e yüklendi

Almanya'ya net uyarı! Gerçekleri yüzlerine vurdu
Almanya'ya net uyarı! Gerçekleri yüzlerine vurdu
GİRİŞ 30.08.2017 17:05 GÜNCELLEME 30.08.2017 17:05
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, geçtiğimiz haftalarda Bild gazetesine verdiği röportajda Türkiye ile gerilimi tırmandıracak skandal açıklamalarda bulunmuştu. Bu sürecin ardından Almanya'nın siyasi tutumuna sessiz kalmayan Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Milletvekili Mustafa Erkan, yazılı bir açıklama yaptı. Alman hükümeti tarafından Türkiye üzerine uygulanan çifte standarda vurgu yapan Erkan, Almanya'nın Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’e sitemde bulundu. "Ama yeter artık" diyerek Sigmar Gabriel’e seslenen Erkan, "Bizim Almanya’da çözmemiz gereken birçok sorunumuz var. Önce kendimize bakarak bu sorunlara yoğunlaşmalıyız. Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarımızı korkutmayla bölme hakkımız yok" ifadelerini kaydetti.

"Türkiye’ye saldırmak oy kazandırmaz"

Yaklaşan seçimler öncesi önemli bir konunun altını çizen Milletvekili Erkan, "Türkiye’nin aleyhine saldırı yaparak SPD’ye oy kazandıramazsınız. Bu şekilde sadece sağ kesime malzeme vermiş olursunuz. Aramızdaki bir takım siyasi sorunlar, dostça konuşulup uzlaşılmalı. Bu tarz tutumlar Almanya’yı başarısızlığa götürecektir" dedi.

"Buna çifte standart derler"

Alman hükümetinin demokrasi söylemlerinde çifte standart uyguladığını da vurgulayan Erkan, "Almanya, Türkiye'nin iç işlerine karıştığında demokrasiyi savunmuş oluyor; fakat Türkiye'den Almanya'daki seçimlerle ilgili yorumlar yapıldığı zaman ise, Türkiye Alman egemenliğine saygısızlık yapmış oluyormuş. Buna işte çifte standart derler" açıklamasında bulundu.

"Turizmde Alman firmalar zarar görür"

Son olarak Alman hükümetinin Türkiye’nin güvenliği konusunda vatandaşlarını uyararak, "Türkiye’ye gitmeyin" söylemlerine de açıklamada bulunan Erkan, "Alman milletini yanlış yönlendirerek Türkiye’nin turizmine zarar vermekle kalmaz, Alman turizm firmalarına da zarar verirsiniz. Türkiye’de yatırım yapmayın tehditleri, aramızdaki ekonomik ilişkilere sekteye uğratmakla birlikte, bir takım ekonomik krizlere de sebep olur" ifadelerini kaydetti.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 15
 • Güner Cihan 6 yıl önce Şikayet Et
  Böyle miletvekillerine Türkiye yi seven zengin kişiler destek olmalı alman derin devletine karşı korumamız gerekir.
  Cevapla
 • selami pınar 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu doğru almanya bize çok karışıyor kendi sorunlarını çöz zaten bitiyorsunuz
  Cevapla
 • Babakartal44 6 yıl önce Şikayet Et
  Helal..
  Cevapla
 • Dadaş 6 yıl önce Şikayet Et
  Almanlar Türkiye ye baskı yapamaz onlar kim oluyor.artık bende Alman malı almamaya dikkat ediyorum....onlara muhtaç da deyiliz
  Cevapla
 • Kenan.. 6 yıl önce Şikayet Et
  Almanyadaki siyasi kariyeri kessinlikle bitmiştir. İsmi sadece partinin kayıtlarında görünecektir, onada müsaade ederlerse..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın konuştuğu yatırım buraya yapılacak! Bakan inceledi
Köpek sorunu için akıl veren İmamoğlu 6 yılda sıfır çekti! İhmal üstüne ihmal