Almanya'da PKK'lı teröristleri çıldırtacak görüntü

Almanya Aşağı Saksonta Salzgitter kentinde Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) düzenlediği Barış ve Kardeşlik Mitingi'ne 10 bini aşkın Avrupalı Türk katıldı.

GİRİŞ 12.02.2018 12:12 GÜNCELLEME 12.02.2018 12:16
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Salzgitter kentinde "Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi" düzenlendi.

ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ

 

 

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) kentin belediye meydanında düzenlediği miting, İstiklal Marşı ve Alman Milli Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve dua edildi.

Ellerinde Türk bayrakları ve ay yıldızlı balonlarla mitinge katılan binlerce kişi "Türk Kürtkardeştir", "Kahrolsun terör", "YPG/PYD/PKK, DEAŞ ve türevleri terör örgütüdür"yazan dövizler taşıdı.

HEP BİRLİKTE 'ÖLÜRÜM TÜRKİYEM' SÖYLENDİ

Afrin'deki terör örgütü yapılanmasına yönelik olarak düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın Türkiye'nin meşru müdafaa hakkı olduğunun vurgulandığı mitingde, "Ölürüm Türkiyem"şarkısı hep bir ağızdan seslendirildi.

"TÜRKİYE'NİN SEYİRCİ KALMASINI DAHA ÇOK BEKLERLER"

UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya, şehitleri anarak başladığı konuşmasında geçmişte soykırıma, savaşlara ve felaketlere maruz kalan insanlara kucak açan Türk milletinin, bugün ise milyonlarca mağdura gönlünü açtığını ifade etti.

Sırakaya, konuşmasında şunları söyledi: "Bugün Türkiye terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele vermektedir. Türkiye tüm terör örgütlerine karşı tek başına bir mücadele içindedir. PKK terör örgütü bu güne kadar ülkemde 50 bin insanı katleden bir terör örgütüdür. Suriye savaşı başlayınca 700'den fazla, Afrin operasyonu başladıktan sonra 100'ün üzerinde füze ülkemin değişik yerlerine bu terör örgütü tarafından füze gönderildi. Türkiye sınırında terör örgütü kuranlar Türkiye'nin buna seyirci kalmasını bekliyorlarsa daha çok bekleyecekler."

UETD, ZEYTİN DALI HAREKATI'NI DESTEKLİYOR

Türkiye'nin güvenliğinin, Türkiye'nin duruşu ve bu terör örgütlerine karşı mücadelesinin, vatanları olan Türkiye'nin yanı sıra vatan bildikleri Almanya'nın güvenliği için son derece önem teşkil ettiğini anlatan Sırakaya, bu nedenler yüzünden UETD olarak Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklediklerini ve bu uluslararası toplumun da bu harekatı desteklemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Isvicre 2 yıl önce Şikayet Et
    Keşke buradada işin etcu değilde işi ehli başkanlar olsa bizde toplansak.
    Cevapla
  • Kayı boyu 2 yıl önce Şikayet Et
    Helal olsun sizlere. Allah yardımcınız olsun.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Macron Fransa'yı batırdı! 25 yılın en yüksek borcu
Dünyada bir ilk! Gerçek virüs kullanacaklar (25 Eylül 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)