Europol'den itiraf! PKK gerçeğini açıkladılar

Avrupa polis teşkilatı Europol, terör örgütü PKK'nın, silah tedariki ve üye toplamak için Avrupa'yı lojistik üs olarak kullandığını bildirdi.

Europol'den itiraf! PKK gerçeğini açıkladılar
Europol'den itiraf! PKK gerçeğini açıkladılar
GİRİŞ 20.06.2018 18:20 GÜNCELLEME 20.06.2018 18:44
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Avrupa polis teşkilatı Europol'un "Avrupa Birliği (AB) Terörizm Durumu ve Trendi 2018 Raporu" açıklandı. Raporda, PKK terör örgütünün, Avrupa'daki Kürt diasporasını çatışmayı yurt dışına taşımak için araç olarak kullandığı belirtildi. 

Raporda, "PKK, Avrupa'yı silah tedariki ve üye toplamak için lojistik üs olarak kullanıyor." ifadesi yer aldı.

 

 

PKK'nın sistematik olarak ve zorla faaliyetlerini finanse etmek için AB genelinde haraç toplamaya devam ettiği aktarılan raporda, PKK'nın finansman sağlamak için AB'de paravan şirketler kullandığı kaydedildi.

Öte yandan, terör örgütünün maddi kazanç sağlamak için suçla bağlantılı faaliyetlerde de bulunduğu rapor edildi.

"Gençler beyin yıkama kamplarına gönderiliyor"

PKK'nın Fransa'da "Komalen Ciwan" adlı kuruluşla gençleri terör örgütüne çektiği aktarılan raporda, "Örgüte üye olan gençler, üst düzey PKK üyelerinin kontrolü altında ailelerinden uzak yerlerde 'beyin yıkama kamplarına' gönderiliyor. Bunun ardından gençlere Ermenistan, İran ve Irak'ta bulunan askeri kamplarda savaş teknikleri öğretiliyor." ifadesi yer aldı. 

Fransa'da 6 milyon avro topladı

Raporda, Fransa, Almanya ve Hollanda'da PKK üyelerinin, terörist bir örgüte üye olma, terörü finanse etme, kara para aklama ve örgüte üye kazandırma gibi farklı suçlardan hüküm giydiği aktarıldı. 

Terör örgütü üyesi 8 kişinin teröre finansman sağlamaktan suçlu bulunduğu Fransa'da, PKK'nın 2017 yılında yaklaşık 6 milyon avroya yakın para topladığı bildirildi.

"DHKP-C Türkiye'de ve Avrupa'da aktif"

DHKP-C'nin Türkiye'de ve Avrupa'da aktif olmaya devam ettiği vurgulanan raporda, terör örgütünün AB'de hiç saldırı gerçekleştirmediği ancak bazı AB ülkelerinde Türkiye'deki operasyonlara mali ve lojistik destek sağlayan bir ağı muhafaza ettiği kaydedildi.

YORUMLAR 21
 • Vatandaş 5 yıl önce Şikayet Et
  Almanya 60% Belcika 20%Hollanda 20% Merkezi Kürt kültür dernek adi altinda ve kürt kökenli vatandaşlardan PKK Vergi alilar.
  Cevapla
 • mini 5 yıl önce Şikayet Et
  Merak etme Avrupa. Bir gün elinizde patlar ama iş işten geçmiş olur. Çok uzak değil...
  Cevapla
 • vatansever 5 yıl önce Şikayet Et
  yeni mi anladınız? size de çökerler bigün, yakındır. inşallaaaah.
  Cevapla
 • Vangolu 5 yıl önce Şikayet Et
  Ne ekersen onu bicersin hele bu iyi gunleriniz
  Cevapla
 • özkonyalı 5 yıl önce Şikayet Et
  bırakın toplasınlar. bizim içinde yeni nesil silahları deneme fırsatımız oluyor. hiç olmazsa askerimiz polisimiz için eğitim oluyor. işleyen demir pas tutmaz. her daim hazır hazır hazır...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Erdoğan düşmanı' Reuters yine şaşırtmadı! Çok konuşulacak anket
Bildiri kabul edildi! Rusya'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri etkileyecek mi?