Miliband, çocuklarının annesiyle evlendi

İngiltere'de muhalefetteki İşçi Partisinin Genel Başkanı Ed Miliband, altı yıldır beraber olduğu iki çocuğunun annesi Justine Thornton ile evlendi.

Miliband, çocuklarının annesiyle evlendi
Miliband, çocuklarının annesiyle evlendi
GİRİŞ 27.05.2011 15:53 GÜNCELLEME 27.05.2011 15:53

Nottinghamshire'da aile mensupları ve çiftin arkadaşlarının davetli olduğu 50 kişilik küçük bir törenle dünya evine giren Miliband, 2005 yılından bu yana beraber olduğu avukat Thornton (40) ile mart ayında nişanlanmıştı.

İki çocukları bulunan çift Londra'nın kuzeyindeki Nottinghamshire'da, Langar Hall otelinde evlendi. 41 yaşındaki Miliband, törenden önce sosyal iletişim sitesi twitter'a "İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Bugünü sabırsızlıkla bekliyorum. Justine ile evlenerek, kendimi dünyanın en şanslı erkeği hissediyorum" diye yazdı.

Geçen yıl Eylül ayında ağabeyi David Miliband'i İşçi Partisi liderliği yarışında geride bırakan Ed Miliband, partinin yeni genel başkanı seçildikten sonra evli olmaması ancak iki çocuğunun bulunması nedeniyle çok sayıda soruyla karşı karşıya kalmıştı.

Miliband, BBC'ye verdiği bir demeçte, "evlilik kurumunun çok önemli olduğunu" söylemişti. Ed Miliband ayrıca, "Evli olmasının 4 yıl sonraki genel seçimde başbakanlık şansını artıracağını düşünüp düşünmediğinin" sorulması üzerine de İngiliz halkının bu konuya "oldukça rahat baktığını" ifade etmişti.

Çiftin, 5 gün balayı tatili yapacakları yer açıklanmadı. Ağabey David Miliband de düğün töreninden sonra twitter'a yazdığı mesajda, "Ed ve Justine için harika bir gün, çok mutlu görünüyorlar" dedi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin sanayi devleri belli oldu
Son dakika: Devlet Bahçeli'den 'Cumhur İttifakı' açıklaması: Çok net mesaj verdi