Erkan Özarman kimdir? Kıvanç Tatlıtuğ'dan, adı skandala karışan Erkan Özerman'a tazminat davası...

Kıvanç Tatlıtuğ, 34. Best Model'de adı skandal karışan Erkan Özerman'a tazminat davası açtı. Peki Best Model of the World Kurucu Erkan Özerman kimdir ve aslen nerelidir? Erkan Özerman kaç yaşındadır? Erkan Özerman ne iş yapıyor? Kıvanç Tatlıtuğ neden dava açtı? İşte tüm detaylar...

Erkan Özarman kimdir? Kıvanç Tatlıtuğ'dan, adı skandala karışan Erkan Özerman'a tazminat davası...
Erkan Özarman kimdir? Kıvanç Tatlıtuğ'dan, adı skandala karışan Erkan Özerman'a tazminat davası...
GİRİŞ 26.11.2021 15:21 GÜNCELLEME 26.11.2021 15:21
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Erkan Özerman, 4 Kasım 1938'de İstanbul'da dünyaya geldi. İlköğreniminin ardından Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonra Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyasal Okulu'nu tamamladı. 

Gece kulüpleri ve diskoteklerin kurucusudur. 1976'da 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanlığı, 1979'da Fransız - Türk Dostluk Derneği Başkanlığı, 1989'da Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanlığı ve 2001'de Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanlığı yapmıştır. 

Ayrıca, çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği ve magazin yazarlığı yaptı. 

Erkan Öderman, yapımcı ve menajerdir. Yurtdışında birçok ödül aldı. 

Ece Ronay kim ve kaç yaşında? Mehmet Ali Erbil 50 bin TL mi teklif etti? Mehmet Ali Erbil özür dilediEce Ronay kim ve kaç yaşında? Mehmet Ali Erbil 50 bin TL mi teklif etti? Mehmet Ali Erbil özür diledi

KIVANÇ TATLITUĞ ERKAN ÖZERMAN'A DAVA AÇTI

2002 'Best Model of the World'da birincilik elde eden Kıvanç Tatlıtuğ, 34. Best Model'in ardından adı skandala karışan Erkan Özerman'a 2012'de bir tazminat davası açtı. Tatlıtuğ'un avukatının konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle: Erkan Özerman, Best Model of the World yarışmasını birincilikle kazanan Kıvanç Tatlıtuğ’u Paris’e götürmüş ve orada 18 yaşın verdiği tecrübesizlikten yararlanarak onu kölesi haline getiren, ekonomik özgürlüklerini yok eden bir sözleşme imzalatmıştır. Paris’te kaldığı altı aylık süre zarfında Succes isimli bir ajans vasıtasıyla Tatlıtuğ’a sadece birkaç reklam işi bulmuş, bunların parasını da müvekkilimin banka hesabına yatırmamıştır. Bu nedenlerle Tatlıtuğ, Paris’te ancak ailesinin ekonomik yardımlarıyla altı ay kalabilmiştir. Kıvanç Tatlıtuğ, Türkiye’ye döndükten sonra da Erkan Özerman’ın Paris’te imzalattığı sözleşme nedeniyle iki yıl boyunca yeterince iş bulamamış, ekonomik ve sosyal esaretten kurtulmak için bu sözleşmeyi feshetmek zorunda kalmıştır. 

Tatlıtuğ'un 2012'de açtığı bu dava, 120 Bin TL'lik manevi tazminat davasıydı. 

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • skoc 1 ay önce Şikayet Et
  Fotoğrafının biri filmlerdeki rotary klubu elemanı gibi duruyor.
  Cevapla
 • Duru 1 ay önce Şikayet Et
  pisligin teki
  Cevapla
 • halıcı 1 ay önce Şikayet Et
  adam Türk gençliğinin bir numaralı düşmanıymış.
  Cevapla