Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir ve aslen nerelidir? Nureddin Nebati kariyeri...

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifası sonrası yerine Nureddin Nebati atandı. Birkaç aydır Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine devam eden Nureddin Nebati'nin hayatı merak edildi. İşte hakkında araştırma yapılan Nureddin Nebati'nin hayatı...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir ve aslen nerelidir? Nureddin Nebati kariyeri...
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir ve aslen nerelidir? Nureddin Nebati kariyeri...
GİRİŞ 23.03.2022 11:04 GÜNCELLEME 23.03.2022 11:04
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Nureddin Nebati 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de dünyaya geldi. Aslen Şanlıurfalı'dır. 

İlk, orta ve lise öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü başarı ile tamamladı. Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans, ardından da doktora yaptı. 

Mezuniyetinin ardından birçok üniversitede akademisyen olarak çalıştı. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda tecrübe kazana Nureddin Nebati, uzun yıllar boyunca AK Parti'de aktif olarak görev aldı.

2011 seçimlerinde İstanbul'dan milletvekili olarak seçildi. Daha sonraki 2015 seçiminde Şanlıurfa'dan milletvekili olarak çıktı. Yeniden seçime gidilmesi üzerine tekrar Şanlıurfa'dan milletvekili adayı olan Nureddin Nebat, TBMM'de koltuğunda oturdu. 

Bir dönem, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Birçok dernekte faaliyet gösterdi.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilmektedir. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANI OLDU

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın istifasının ardından Bu göreve Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni isim atandı. 2 Aralık 2021 itibari ile yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu. 

NUREDDİN NEBATİ EVLİ Mİ?

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Özlem Nebati ile evlidir. Bu evliliğinden 4 çocuk sahibidir. 

YORUMLAR 25
 • Ahmet Ak 3 ay önce Şikayet Et
  Maliye bakanı olmamalıydı. Bence iyi bir tüccara benziyor. Maliye tüccarlıktan farklı olmalı
  Cevapla
 • sezayi 3 ay önce Şikayet Et
  görev adamı.
  Cevapla
 • serhat 4 ay önce Şikayet Et
  işte bu sebepten türkiyeyi enflasyon canavarı yuttu. bu nurettin beyin ekonomi ile ne alakası var ne okumuş ekonomi ile ilgili iktsat ile ilgili. para politikası ile finans dengesi ile ya nereye gidiyorsunuz
  Cevapla
 • meg 5 ay önce Şikayet Et
  serbest piyasada doları yasaklayın çünki bu bir savaş ,ithalat ihracatçı ödemeleri fatura karşılığında merkezden alsın ülke doları unutsun belediyeler bir asfaltı 5 defa yapıyor aşırı çimlendirme alanları var fuzuli masraf birçok kamuda vakit geçiriyorlar kamuda disiplin şart israfların üzerine gidin vesselam
  Cevapla
 • yusuf küççük 6 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakanımızın icraatlarını beğeniyorum, farkı, farklı bir ekonomik anlayışı ve politikası olması yani ülkenin durumuna göre ekonomik karar alıp uygulaması demekki ekonomiyi iyi biliyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle