Nureddin Nebati kimdir? Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati aslen nereli? Hayatı ve kariyeri...

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifası sonrası yerine Nureddin Nebati atandı. Peki yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir? Yeni bakan nereli ve kaç yaşındadır? İşte hakkında araştırma yapılan Nureddin Nebati'nin hayatı...

Nureddin Nebati kimdir? Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati aslen nereli? Hayatı ve kariyeri...
Nureddin Nebati kimdir? Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati aslen nereli? Hayatı ve kariyeri...
GİRİŞ 30.12.2021 09:22 GÜNCELLEME 30.12.2021 09:22
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Nureddin Nebati 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de dünyaya geldi. Aslen Şanlıurfalı'dır. 

İlk, orta ve lise öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü başarı ile tamamladı. Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans, ardından da doktora yaptı. 

Mezuniyetinin ardından birçok üniversitede akademisyen olarak çalıştı. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda tecrübe kazana Nureddin Nebati, uzun yıllar boyunca AK Parti'de aktif olarak görev aldı.

2011 seçimlerinde İstanbul'dan milletvekili olarak seçildi. Daha sonraki 2015 seçiminde Şanlıurfa'dan milletvekili olarak çıktı. Yeniden seçime gidilmesi üzerine tekrar Şanlıurfa'dan milletvekili adayı olan Nureddin Nebat, TBMM'de koltuğunda oturdu. 

Bir dönem, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Birçok dernekte faaliyet gösterdi.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilmektedir. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANI OLDU

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın istifasının ardından Bu göreve Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni isim atandı. 2 Aralık 2021 itibari ile yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu. 

NUREDDİN NEBATİ EVLİ Mİ?

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Özlem Nebati ile evlidir. Bu evliliğinden 4 çocuk sahibidir. 

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • meg 2 hafta önce Şikayet Et
  serbest piyasada doları yasaklayın çünki bu bir savaş ,ithalat ihracatçı ödemeleri fatura karşılığında merkezden alsın ülke doları unutsun belediyeler bir asfaltı 5 defa yapıyor aşırı çimlendirme alanları var fuzuli masraf birçok kamuda vakit geçiriyorlar kamuda disiplin şart israfların üzerine gidin vesselam
  Cevapla
 • yusuf küççük 2 hafta önce Şikayet Et
  Sayın Bakanımızın icraatlarını beğeniyorum, farkı, farklı bir ekonomik anlayışı ve politikası olması yani ülkenin durumuna göre ekonomik karar alıp uygulaması demekki ekonomiyi iyi biliyor.
  Cevapla
 • Bünyamin 3 hafta önce Şikayet Et
  Sayın bakanım atarlı duruyor. Reisin karakterini andırıyor. umutluyum İnş. Rabim yar ve yardımcıları olsun
  Cevapla
 • Mehmet 3 hafta önce Şikayet Et
  Sayın bakanım koltuğa oturur oturmaz hızlı bir giriş yaptı. Farkını gösterdi. Klasik bir ekonomi anlayışı yok. İyi ki de yok.
  Cevapla
 • osman 3 hafta önce Şikayet Et
  ben kendisini bakanlığı ile tanımaya başladım. kısa yorumum şu: ilk kez konuştuğu halde doların artmadığı hatta düştüğü bir bakan görüyorum. ifadeleri çok sade ve halka yönelik. Rabbim muvaffak etsin. hah oldukça yakışıklı ve karizma. nazarlardan uzak olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle