Masterchef Metin kimdir ve nerelidir? Masterchef Metin kaç yaşında? Biyografisi

Mastercef ana kadroya giren isim belli olduktan sonra MasterChef Metin'in de kim olduğu araştırılmaya başlandı. Peki Masterchef Metin kimdir? Çok sayıda kullanıcı Masterchef Metin'in nereli ve kaç yaşında olduğunu merak etti. İşte, Masterchef Metin hayatı...

Masterchef Metin kimdir ve nerelidir? Masterchef Metin kaç yaşında? Biyografisi
Masterchef Metin kimdir ve nerelidir? Masterchef Metin kaç yaşında? Biyografisi
GİRİŞ 28.09.2022 09:46 GÜNCELLEME 28.09.2022 09:46

Masterchef Metin 1998'de Bolu'da dünyaya geldi. Tam adı Metin Yavuz'dur. Aslen Bolu Mengen'in emirler Köyü'ndendir. Aşçı bir dedenin torunu ve yine aşçı bir babanın evladıdır. Şimdilerde 24 yaşındadır. 

İlk, orta ve lise öğreniminin ardından aşçılık mesleğine yöneldi. 2014'te mesleğe atıldı ve alanında başarı kaydetti. 2019'da Ulusal Genç Şefler Yarışması'na katıldı. Bu yarışmada birincilik elde etti. Yine 2019'da bir yemek yarışması kapsamında Türkiye'yi Kanada'da temsil etti. 

Metin Yavuz

2015'ten beri bir otelin restoranında aşçılık yapmaktadır.

 MASTERCHEF'E KATILDI

Mutfak alanında kendisini geliştirmek isteyen Metin Yavuz, hedefleri doğrultusunda MasterChef 2022'ye katıldı. Jüri karşısında hünerlerini sergiledi ve takdir topladı. Somer Şef'ten evet, Danilo Şef'ten hayır ve Mehmet Şef'ten evet aldı. 2 evetle MasterChef yolculuğuna adım attı. 

Masterchef Metin

ANA KADROYA DAHİL OLDU

MasterChef Metin, yarışmada 3'lü düellolarda mücadele etti ve bir üst tura çıkmayı başardı. Ardından ana kadronun belli olacağı turda başarı sağladı. Yarışmanın, 1 Haziran 2022'de TV8 ekranında yayınlanan bölümünde ana kadroya dahil oldu. Ana kadroya dahil olan ilk isim oldu. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL