Zehra Taşkesenlioğlu kimdir ve kaç yaşındadır? Zehra Taşkesenlioğlu biyografisi

AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu yaptığı açıklamalar ile gündemde olan isimlerden. Peki Zehra Taşkesenlioğlu kimdir? birçok kişi, Zehra Taşkesenlioğlu'nun kaç yaşında olduğunu ve aslen nereli olduğunu merak etti. İşte, araştıranlar için Zehra Taşkesenlioğlu biyografisi...

Zehra Taşkesenlioğlu kimdir ve kaç yaşındadır? Zehra Taşkesenlioğlu biyografisi
Zehra Taşkesenlioğlu kimdir ve kaç yaşındadır? Zehra Taşkesenlioğlu biyografisi
GİRİŞ 30.08.2022 09:21 GÜNCELLEME 30.08.2022 09:22
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Zehra Taşkesenlioğlu 1972'de Erzurum'da dünyaya geldi. Aslen Erzurumlu'dur. Sermaye Piyasası Kurulu eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile kardeştir. Şimdilerde 50 yaşındadır. 

Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir? Ali Fuat Taşkesenlioğlu eğitimi...Ali Fuat Taşkesenlioğlu kimdir? Ali Fuat Taşkesenlioğlu eğitimi...

Çocukluk dönemini memleketi olan Erzurum'da geçirdi. Yine aynı şehirde ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladı. Ardından Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden başarı ile mezun oldu. Daha sonra yüksek lisansını yaptı. ABD'de ise doktora çalışmasını yürüttü. 

İngilizce, Swahili ve Fransızca bilmektedir. 

Zehra Taşkesenlioğlu

SİYASİ HAYATI

Zehra Taşkesenlioğlu 1990'lı yıllarından başından itibaren Refah Partisi'nde aktif olarak çalıştı. 1995'te Refah Partisi İl Kadın Kolları Başkalığı yaptı. 

AK Parti kurulduktan sonra AK Parti'de görev almaya başladı. Uzun yıllar boyunca parti içerisinde çalışmalar yaptı. 28 Haziran 2011'de gerçekleşen Genel seçimlerde Erzurum milletvekili adayı oldu. Seçimden başarı ile ayrılan Taşkesenlioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yerini aldı.

Sonraki 25 dönemde de yeniden Erzurum'dan aday gösterildi ve yeniden milletvekili olarak seçildi. 2015'te gerçekleşen seçimde milletvekili görevine ara verdi, 26'ıncı dönemde yeniden Erzurum milletvekili olarak seçildi. 

Zehra Taşkesenlioğlu biyografisi

Ayrıca Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Sözcülüğü, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu, Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Türk Grubu Üyeliği yaptı. 

ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU EŞİ

Zehra Taşkesenlioğlı, 2019'da eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban ile dünya evine girdi. Bu evlilik boşanma davası sürecindedir. 

YORUMLAR 4
 • Musa 3 hafta önce Şikayet Et
  Sayın vekil nasıl bir işin içinde olduğu noktasında , cumhuriyet savcılarına ifade vermelidir. Adalete yardımcı olmalıdır. Suçlu mu ? Kurban mı ? ne olduğu ortaya çıkmalı.
  Cevapla
 • İsot 3 hafta önce Şikayet Et
  Siz ne yiyorsunuz Kazdağlı
  Cevapla
 • Kazdağlı 3 hafta önce Şikayet Et
  Zehra Hanımı yedirmeyiz. Sonuna kadar sahip çıkacağız. Herşey ümmet için yaptığı muhakkak.
  Cevapla
 • Ümmeti sevenler 3 hafta önce Şikayet Et
  Zaten yemiş yediği kadar,kovası 4.5 M € ya yat almış,oda dedi bunları ümmet için aldim dedi,yiyemedi boğazında takılı kaldi
  Cevapla